Trwa ładowanie...

Pogoda na sobotę. Ciepły i słoneczny dzień. Przelotne opady tylko lokalnie

Początek weekendu zapowiada się całkiem przyjemnie. Przejściowy napływ suchszych mas powietrza zagwarantuje na ogół spokojny przebieg dnia w całym kraju.

Share
Pogoda na dzisiaj
Pogoda na dzisiaj Źródło: WXCHARTS
d1kd0cv

W sobotę obszar Polski dostanie się pod wpływ wyżu barycznego o nazwie Fridoline, którego centrum rozciągać będzie się m.in. przez Austrię i Czechy. Z północnego zachodu znad obszarów Atlantyku dopływać będzie na ogół ciepłe powietrze polarnomorskie. Nieco chłodniejsze strefy nadal mogą występować na północy.

Pogoda. Dużo słonecznych chwil

Według najnowszych prognoz, sobota ma mijać pod wpływem małego i umiarkowanego zachmurzenia. Na niebie wędrować będą głównie chmury piętra średniego w postaci płatów. Okresowo więc można oczekiwać chowania się słońca za chmury, jednak nie powinny to być długie okresy. Miejscami niebo powinno na dłuższy czas oczyszczać się całkowicie z zachmurzenia.

d1kd0cv

Opady deszczu, jeśli wystąpią, to jako słabe o charakterze przelotnym i na ogół lokalnym zasięgu. Pokropić może głównie na Warmii i Mazurach, Mazowszu oraz Podlasiu i północy Lubelszczyzny. Słaby deszcz nie jest także wykluczony w południowych częściach Śląska i Małopolski. Na pozostałych obszarach opady nie powinny występować.

Zobacz też: PiS ma posłów za klientów? Wzburzenie Dworczyka

Najcieplej na Dolnym Śląsku i w Lubuskiem

Podobnie jak w ostatnich dniach, nad większością kraju utrzymają się przyjemne wartości temperatur. Nad regiony południowe i południowo-zachodnie nasunie się nieco cieplejszy sektor, który przynieść może wzrost temperatur do 23-25 st. Celsjusza z najwyższymi odczytami od Wrocławia po Zieloną Górę.

d1kd0cv

Na południu, południowym wschodzie, w centrum i zachodzie ujrzymy średnio 23 st., podobnie jak na północy, ale tylko w woj. kujawsko-pomorskim. Od Pomorza zachodniego po środkowe wciąż obserwowane będą najniższe temperatury - około 17 st. W pasie od Mazowsza po Warmię i Mazury oraz Podlasie termometry pokażą średnio 20 kresek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1kd0cv

Podziel się opinią

Share
d1kd0cv
d1kd0cv