Trwa ładowanie...
d386yqb

Pogoda na czwartek. Niskie chmury i mgły nad Polską

W najbliższych dniach doświadczymy zmiany pogody. Przede wszystkim zrobi się dużo zimniej. Wzrasta także szansa na opady śniegu. Ochłodzenie będzie skutkiem napływu zimnego powietrza z północy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda na czwartek. W wielu miejscach aura przywitała nas gęstą mgłą
Pogoda na czwartek. W wielu miejscach aura przywitała nas gęstą mgłą (Pixabay)
d386yqb

Zimne powietrze zaczynają do Polski kierować rozległy układ wysokiego ciśnienia, którego centrum znajduje się nad Morzem Norweskim i mroźny niż znad północno-zachodniej Rosji. Niż ten zaczyna przesuwać się w naszym kierunku i zapewni w ciągu najbliższych kilku dni pochmurną, zimną aurę z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. W Tatrach spodziewane są śnieżyce.

Pogoda. Słońca niewiele. Dominacja dużego zachmurzenia. Liczne zamglenia

Przez cały dzień 3-4 stopnie pokażą termometry lokalnie na Pomorzu, Żuławach, Mazowszu, w centrum, w Górach Świętokrzyskich, na Lubelszczyźnie i w regionach podgórskich, 6-7 stopni nad morzem i na Mazowszu. Najcieplej, 8 stopni, miejscami na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Wiatr tylko na krańcach północnych będzie słaby, im dalej na południe, tym będzie bardziej odczuwalny. Na Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu oraz w centrum okresami nieco silniejszy, lokalnie w porywach do 60 km/h, północno-wschodni.

d386yqb

Strajk Kobiet w Warszawie. Przepychanki z policją. "Hańba!"

Pogoda na czwartek. Warunki biometeorologiczne

Na Pomorzu, Warmii, Mazurach i Podlasiu warunki w ciągu dnia będą się poprawiać do korzystnych za sprawą wysokiego ciśnienia. Niestety, na pozostałym obszarze z racji panowania niskich chmur, a na południu i zachodzie również opadów, warunki biometeorologiczne będą na ogół niekorzystne. Meteopaci zwłaszcza na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu będą narzekać na dolegliwości bólowe, senność, rozdrażnienie i problemy z koncentracją.

d386yqb

Dominować będzie odczucie zimna, w szczególności na południu oraz w centrum, gdzie odczucie zimna i wilgoci potęguje silniejszy, północno-wschodni wiatr.

W nocy na Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu, w Górach Świętokrzyskich, na Lubelszczyźnie, południu Mazowsza i Wielkopolski, Ziemi Lubuskiej i Łódzkiej wciąż dominować będzie duże i całkowite zachmurzenie. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Na Wybrzeżu, w rejonie Zatoki Gdańskiej i na Żuławach zachmurzenie duże, możliwe są słabe opady krupy śnieżnej. Nad ranem w wielu regionach, zwłaszcza na północy wystąpią mgły ograniczające widzialność poniżej 100 metrów.

Tomasz Leszczyński, autor bloga Pogoda w Polsce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d386yqb

Podziel się opinią

Share
d386yqb
d386yqb