Trwa ładowanie...

Pogoda. Letnia aura się rozkręca. Szansa na upał

Pogoda w Polsce w końcu zaczęła przypominać, że zbliża się lato. W większości regionów przeważać będzie bardzo ciepła aura. Zachmurzenie pozostanie do końca dnia małe. Do Polski napływa ciepła odmiana powietrza polarnomorskiego.

Share
Pogoda. Bardzo ciepło co najmniej do środy
Pogoda. Bardzo ciepło co najmniej do środyŹródło: modellzentrale.de
d3324w4

Nad Niemcami mamy potężny wyż, który gwarantuje bezchmurne niebo i wysokie wartości na termometrach. We wtorek 8 czerwca wczesnym popołudniem na niebie w całym kraju małe zachmurzenie. Do końca dnia na niebie zobaczymy błękit nieba. 

Nie ma mowy o opadach deszczu. Pogodne niebo i wysokie wartości na termometrach pozostaną także w kolejnych dniach. Więcej chmur z przelotnymi opadami deszczu i burzami pojawi się dopiero w weekend na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Lubelszczyźnie, Podlasiu, Warmii i na Mazurach.

d3324w4

Pogoda. Bardzo gorące dni. Możliwy upał

We wtorkowe popołudnie na Podlasiu, Warmii i Mazurach oraz na Pomorzu Gdańskim 22 st. C. Na Kujawach, Mazowszu, Lubelszczyźnie, w Górach Świętokrzyskich i na Roztoczu 23 st. C, od Pomorza Zachodniego przez północną i wschodnią część Wielkopolski, Ziemię Łódzką po północną i zachodnią część Małopolski i Górny Śląsk 25 st. C. Na Ziemi Lubuskiej, południu Wielkopolski, Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, wschodzie Małopolski i na południu Podkarpacia 27 st. C.

Rozrastający się ośrodek wysokiego ciśnienia na zachód od Polski nie będzie dopuszczał deszczowych frontów atmosferycznych znad Oceanu Atlantyckiego. To oznacza, że przynajmniej do piątku nie spadnie ani kropla deszczu. W regionach Polski południowej i zachodniej zobaczymy ponad 25 st. C.

Sporo słońca także w środę. W ciągu dnia małe zachmurzenie pozostanie we wszystkich regionach. Na Półwyspie Helskim, Żuławach, Podlasiu, Warmii, Mazurach 22 st. C. W pasie od Pomorza Zachodniego, przez Nizinę Szczecińską, po Wielkopolskę 24 st. C. Najgoręcej na Ziemi Łódzkiej, Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Górnym Śląsku i w Małopolsce do 27 st. C. W centrum Krakowa, Katowic i we Wrocławiu lokalnie może być nawet 30 st. C.

Tomasz Leszczyński

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3324w4

Podziel się opinią

Share
d3324w4
d3324w4