Trwa ładowanie...
ded7shh

Pogoda. Kulminacja babiego lata

Środa przyniesie bardzo przyjemną aurę. Będzie to jednak ostatni dzień letniej pogody nad Polską. Od Skandynawii zmierza już chłodny front atmosferyczny, który przyniesie ochłodzenie w kolejnych dniach bieżącego tygodnia. Front ten związany będzie z ośrodkiem niżowym, który przemieszczać będzie się od północnego Bałtyku w kierunku wschodniej części kontynentu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Od czwartku temperatura spadnie w okolice 20. kreski
Pogoda. Od czwartku temperatura spadnie w okolice 20. kreski (modellzentrale.de)
ded7shh

W środę nad obszarem naszego kraju znajdzie się finalny strumień gorącej masy powietrza, która wędruję przez Europę już od kilku dni. Zarówno we wtorek, jak i w poniedziałek mogliśmy się cieszyć z wysokich jak na wrzesień temperatur w towarzystwie słońca i braku opadów deszczu. Środa będzie jeszcze bardzo ciepła, ale musimy pogodzić z myślą, że może to być ostatni upalny dzień tego roku.

Pogoda na dziś. Gorące popołudnie

Temperatury już od samego rana będą szybko piąć się ku górze. Po ustaniu lokalnych mgieł na południowym wschodzie kraju, a do południa na północy, słupki rtęci osiągną poziom od 23 do 26 stopni Celsjusza, a w pozostałych regionach od 25 do nawet 29 stopni.

ded7shh

Zachmurzenie tak jak w minionych dniach, będzie składało się z chmur wysokich, które nie będą w żaden sposób ograniczać dopływu promieni słonecznych. Sytuacja nieco zmieni się po południu, gdzie oprócz chmur typu wysokiego, zaczną rozwijać się też niewielkie pasma chmur średnich - głównie w regionach południowych.

Kulminacja temperatur przewidywana jest po południu między godziną 13 a 14. W zachodniej i centralnej Polsce należy spodziewać się 29 stopni z lokalnymi przypadkami 30 stopni.

Pogoda. Front atmosferyczny nad Polską. Początek ochłodzenia

Późnym popołudniem nad województwa nadmorskie wkroczy chłodny front, który przyniesie spadki temperatur do około 20 stopni. Front ten w godzinach wieczornych, oraz nocą ze środy na czwartek, będzie wędrował dalej na południe kraju.

Front będzie niemal nieaktywny pod względem opadów, dlatego jego przejście odczujemy tylko za sprawą spadku temperatur w czwartek. Na północnym zachodzie prognozuje się zwiększoną prędkość wiatru z kierunków północnych. Wiatr nie będzie silny, osiągając w porywach na ogół 40-50 km/h.

Paweł Kyc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ded7shh

Podziel się opinią

Share
ded7shh
ded7shh