Trwa ładowanie...
dumjucz

Pogoda. Już w niedzielę zacznie odpuszczać arktyczny chłód

Pogoda. W piątek i sobotę będzie pogodnie, ale chłodno i wietrzne. Od niedzieli cieplej, ale za to więcej chmur i od czasu do czasu pokropi słaby deszcz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Od niedzieli wróci atlantyckie ciepło
Pogoda. Od niedzieli wróci atlantyckie ciepło (Pixabay)
dumjucz

Po przejściu w nocy z czwartku na piątek nad naszymi głowami frontu chłodnego nastąpi przebudowa pola barycznego. Niż znad Finlandii odsunie się nad Morze Barentsa, front odejdzie nad Ukrainę, a my dostaniemy się pod wpływ pogodnego wyżu znad Zatoki Biskajskiej. Na dodatek wyż ten obierze kurs na wschód i zbliżając się do nas, w sobotę dotrze nad Bałkany.

Zatem obecność pogodnego wyżu sprawi, jak zapewnia nas Dariusz Kubacki z wrocławskiego Cumulusa, że zarówno w piątek, jak i w sobotę, prawie w całym kraju będziemy mogli liczyć na ładną, słoneczną aurę. Mniej szczęścia będą mieli tylko mieszkańcy północnej Polski. W piątek w pasie od Zachodniopomorskiego po Podlasie popada słaby deszcz, a nawet deszcz ze śniegiem. W sobotnie południe słaby deszcz pokropi w pasie wybrzeża oraz na północy Warmii.

Pogoda. Piątek i sobota z arktycznym chłodem i porywistym wiatrem

Po przejściu w nocy z czwartku na piątek frontu chłodnego na dwa dni, bo od piątku do soboty, dostaniemy się w objęciach arktycznego chłodu. Stąd ochłodzi się i pomimo sporej ilości słońca w piątek wskazania termometrów prawie całej Polsce zatrzymają się w okolicach 4.-5. kreski. W sobotę pojawi się już drobny kontrast i odnotujemy od 3-4 stopni na wschodzie do 5-6 na zachodzie.

dumjucz

Burza w Sejmie. Jarosław Kaczyński do opozycji: macie krew na rękach

Jeszcze zimniej będzie na przedgórzu, bo tutaj w ciągu dnia odnotujemy tylko od plus 2 do zera, a na Podhalu utrzyma się lekki mróz do minus 2-4 stopni. Jednak na tym nie koniec, bo jak - prognozuje ekspert z Cumulusa - pomimo napływu zimnego, arktycznego powietrza, to w te dwa dni dodatkowo powieje porywisty wiatr (do 40-60 km/h). Obniży to temperaturę odczuwalną. Zatem w piątek i w sobotę pomimo sporej ilości słońca przydadzą się nieco cieplejsze okrycia.

Pogoda. Jest szansa, że od niedzieli na dwa/trzy dni powróci łagodniejsze, nieco cieplejsze powietrze atlantyckie

Przejście wyżu znad Zatoki Biskajskiej nad Bałkany sprawi, że od niedzieli nastąpi kolejna zmiana cyrkulacji powietrza. Tym razem arktyczny chłód odsunie się nad zachodnią Rosję, a do nas z zachodu zacznie docierać łagodniejsze i nieco cieplejsze powietrze atlantyckie.

dumjucz

Zatem od niedzieli (minimum do wtorku) mamy szansę na powrót przyjemniejszych temperatur z przedziału od 5 do 10 stopni, z tym że te niższe wskazania pojawiać będą się głównie na wschodzie, a te wyższe na zachodzie. Niestety, wraz z napływem nieco cieplejszego powietrza znad Atlantyku docierać do nas będzie również większa ilość wilgoci, stąd od niedzieli chmur już będzie więcej, a nawet od czasu do czasu może pokropić słaby deszcz.

Prognozę pogody przygotował Dariusz Kubacki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dumjucz

Podziel się opinią

Share
dumjucz
dumjucz