Trwa ładowanie...
d3t4rry

Pogoda. Jeszcze tydzień z upałem, nawet 34 st. C. Nawałnice coraz bliżej Polski. Będzie niebezpiecznie

W weekend Polska dostanie się pod wpływ układu wyżowego, z centrum nad Suwalszczyzną, które w niedzielę przesunie się nieco na wschód. Dopiero w poniedziałek do zachodnich krańców naszego kraju zacznie docierać chłodny front atmosferyczny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Burze ponownie dadzą o sobie znać
Pogoda. Burze ponownie dadzą o sobie znać (Pixabay)
d3t4rry

Już od piątkowego poranka słońce będzie mocno piekło, szczególnie na zachodzie, gdzie temperatura nawet w nocy nie spadnie poniżej 20 st. C. W dzień będzie od 25 st. C nad samym morzem, przez 27-28 st. C na krańcach wschodnich (Podlasiu i Warmii), 30-32 st. C w głębi kraju i nawet do 33-34 st. C w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. W większości kraju przez cały dzień dużo słońca i niemal bezchmurne niebo.

Dopiero w poniedziałek na zachodzie, gdzie przybliży się wspomniany front, zacznie przybywać chmur. Pojawią się opady przelotnego deszczu i burze, które mogą być gwałtowne, z silnymi porywami wiatru nawet 100 km/h, ulewnym deszczem do 30-40 mm i gradem.

Jednak burze pojawią się po południu i wieczorem, więc wypoczywający na plażach powinni być zadowoleni z panującej pogody przez zdecydowaną większość dnia. Burz nie będzie w Tatrach i Bieszczadach, co jest wyśmienitą wiadomością dla turystów. Przez cały weekend będzie można planować dłuższe wycieczki, nie obawiając się wyładowań.

d3t4rry

Zobacz też: Koronawirus. "Lex Sasin" zapewni bezkarność politykom? Wiceminister przekonany o "uczciwości administracji"

Tropikalna pogoda w weekend nad Polską. Nawałnice coraz bliżej

Prawdziwe tropiki w Polsce zaczną się w weekend. Weekend będzie niezwykle gorący, z temperaturami na poziomie od 25 st. C nad morzem, 28 st. C na Mazurach, do 32-33 st. C na południu i zachodzie Polski w palącym słońcu. Nocami nawet 20 st. C.

Warto wspomnieć, że w poniedziałek i wtorek w bardzo niestabilnej masie powietrza zaczną powstawać bardzo niebezpieczne burze, które ostatecznie zakończą upał w czwartek. To położy kres wysokim temperaturom, a w Polsce zaczną panować wartości rzędu 20-22 st.C.

Tomasz Leszczyński, autor bloga Pogoda w Polsce

d3t4rry

Podziel się opinią

Share
d3t4rry
d3t4rry