Trwa ładowanie...
d24jdus

Pogoda. IMGW ostrzega. Alerty I i II stopnia przed burzami z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Alert dotyczy siedmiu województw. To jednak nie koniec. Ósme województwo objęto alertem drugiego stopnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. IMGW wydał ostrzeżenia I i II stopnia przed burzami z gradem
Pogoda. IMGW wydał ostrzeżenia I i II stopnia przed burzami z gradem (PAP)
d24jdus

Gwałtowna pogoda - według ostrzeżeń IMGW - może wystąpić w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, świętokrzyskim i wielkopolskim do godziny 1.00. Ostrzeżenie przed burzami z opadami deszczu do 30 mm, a także porywami wiatru do 80 km/h obowiązuje też (do godz. 3.00 w poniedziałek) w Małopolsce i na Podkarpaciu. Miejscami może padać grad.

Z kolei dla województwa śląskiego IMGW wydał alert drugiego stopnia. Do godz. 1.00 mogą tam wystąpić burze z opadami deszczu nawet 60 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Tam również może spaść grad.

Ostrzeżenia IMGW. Alert drugiego stopnia dla województwa śląskiego

IMGW w niedzielę wieczorem przekazało, że silne opady deszczu zanotowano na Czantorii (woj. śląskie). Wcześniej Instytut przekazał ostrzeżenia dla 12 województw.

d24jdus

Sprawdź prognozę w swoim regionie na pogoda.wp.pl

- W ciągu 20 min spadło tam 33 mm deszczu. O 18:00 godzinowy opad wyniósł niemal 38 mm. Silny deszcz wystąpił też w Milówce (33mm/h) i Lalikach (26 mm/h) w woj. Śląskim - czytamy w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych. Nadal możliwe są ulewne deszcze zagrażające podtopieniami.

Burze w Beskidach. Liczne interwencje strażaków

Gwałtowne burze z obfitymi opadami przeszły w niedzielę 26 lipca nad Beskidami. Rzecznik żywieckiej straży pożarnej asp. sztab. Tomasz Kołodziej w rozmowie z PAP przekazał, że strażacy w ciągu dwóch godzin wezwani zostali blisko 30 razy.

d24jdus

Interwencje polegały głównie na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic domów. Strażacy zabezpieczali ponadto podmyte lokalne drogi.

Zobacz wideo: Sinice w Bałtyku. Woda na miejskiej plaży w Gdyni zrobiła się zielona

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d24jdus

Podziel się opinią

Share
d24jdus
d24jdus