Trwa ładowanie...
d42cxqw

Pogoda. Gwałtowny szkwał w Olsztynie. " W życiu nie widziałem takiego wiatru"

Nad Olsztynem przeszedł krótki, ale intensywny szkwał. Wiatr zaskoczył ludzi wypoczywających nad jeziorami. Wyrywał również drzewo z korzeniami i porwał kajaki. Z efektami wiatru walczą strażacy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Szkwał w Olsztynie
Pogoda. Szkwał w Olsztynie (WP)
d42cxqw

Jak informuje nasz czytelnik przez platformę dziejesie.wp.pl, nad Olsztynem przeszedł gwałtowny szkwał. Miał przyjść nagle i być bardzo intensywny. - Wszystko trwało dosłownie kilka minut. W życiu nie widziałem takiego wiatru - relacjonuje pan Wojciech. Szkwał zaskoczył m.in. ludzi na jeziorach.

Pogoda. Szkwał w Olsztynie

Wiatr miał być tak duży, że przewracał łódki. Części osób nie udało się schować i będąc w wodzie, trzymali się łódki. "W innym miejscu przewrócona została łódka z ludźmi i wyrwało wielkie drzewo z korzeniami" - dodaje czytelnik WP. Szkwał miał porwać m.in. kajaki, które były przy plaży i wyrzucić je 30 metrów dalej.

d42cxqw

Przeczytaj: Pogoda. Upalny wtorek. Od środy znowu chłodniej

Olsztyńska Straż Pożarna informuje, że w wyniku zdarzenia nie ucierpieli ludzie. - Nie było żadnej interwencji na jeziorach. Na chodniki i ulice poprzewracały się drzewa. Otrzymaliśmy 20 zgłoszeń i wciąż spływają kolejne - mówi WP Adam Rybicki z Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie.

RCB wysyła alerty z ostrzeżeniami

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyłało we wtorek SMS-y z ostrzeżeniami przed silnymi porywami wiatru i burzami z gradem. Po południu wyładowania atmosferyczne pojawiały się w pasie od północno-wschodniej po południowo-zachodnią Polskę. Potem przesuwały się nad wschodnią i południową część kraju. Nad Mazurami i północną częścią Mazowsza wciąż znajdują się burze.

d42cxqw

Przeczytaj: Pogoda. Żar lejący się z nieba! Wtorek i środa przyniosą burzowy armagedon nad Polską

Mazowsze z dwiema stolicami? Radosław Fogiel: Mamy różne rozwiązania

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d42cxqw

Podziel się opinią

Share

d42cxqw

d42cxqw