Trwa ładowanie...

Pogoda. Fala upałów coraz bliżej Polski

Trzeba przyznać, że tegoroczny czerwiec pozytywnie zaskoczył. Niebo od ponad tygodnia jest bezchmurne, zaś termometry przekraczają w cieniu nawet 25 st. C. Wyraźnie ociepliły się też poranki. Wygląda na to, że przed nami termiczne lato. Niebawem czeka nas także upalny czas w pogodzie.

Share
Pogoda zachęci do aktywności na świeżym powietrzu
Pogoda zachęci do aktywności na świeżym powietrzuŹródło: Materiały WP, Fot: Klaudia Zawistowska
d2l6npe

W czwartek, 10 czerwca na niebie w całym kraju małe zachmurzenie. Bliskość wyżu sprawi, że na niebie zobaczymy także błękit nieba. Sporo słońca będzie również na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Lubelszczyźnie, Podlasiu, Warmii i na Mazurach.

 Pogoda. Z każdym dniem coraz goręcej

Do piątku na termometrach spodziewajmy się maksymalnie od 23 st. C na Warmii, Podlasiu, Mazurach, Pomorzu Gdańskim, Żuławach, Półwyspie Helskim, 24 st. C na Podhalu, Przedgórzu Sudeckim i miejscami na Pomorzu Zachodnim. Na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Górnym Śląsku 27 st. C.

d2l6npe

W sobotę, 12 czerwca pogodne niebo pozostanie do godzin popołudniowych. Po południu zacznie się chmurzyć. Największe prawdopodobieństwo opadów istnieje na Lubelszczyźnie, w Małopolsce, na Mazowszu, Ziemi Łódzkiej i w Wielkopolsce. Po południu termometry wskażą od 21 st. C na Mazurach, Żuławach Wiślanych, Podlasiu, Mazowszu, 24 st. C na Ziemi Łódzkiej, w Wielkopolsce, 26 st. C na Dolnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Pogoda. Przyszły tydzień przyniesie tropikalną falę upałów

Początek przyszłego tygodnia zacznie przynosić przepływ południkowy. Nie ulega wątpliwości fakt, że przed nami kilkudniowy atak gorących mas powietrza. W najbliższym czasie w Europie powstanie układ wysokiego ciśnienia, który zagwarantuje nam kilka naprawdę ciepłych dni, z temperaturami nawet do 33-34 st. C już w połowie przyszłego tygodnia. 

W okolicach przyszłego weekendu do zachodnich regionów Polski przywędruje front atmosferyczny z burzami. Szczególnie niebezpiecznie może być w pasie od Ziemi Łódzkiej przez Mazowsze, Lubelszczyznę i Podkarpacie. Lokalnie spadnie ponad 50 litrów wody.

Od czwartku do niedzieli 17-20 czerwca będą to wyjątkowo gorące dni. Na wschodzie słupki rtęci raczej nie przekroczą 26-28 stopni, od Pomorza Gdańskiego przez centrum po Górny Śląsk i Małopolskę 29-30 stopni, a najgoręcej będzie na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce, na Mazowszu, Ziemi Łódzkiej, Opolszczyźnie odnotujemy do 32-34 st. C. 

d2l6npe

Tomasz Leszczyński

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2l6npe

Podziel się opinią

Share
d2l6npe
d2l6npe