Trwa ładowanie...
d3ed6lq

Pogoda. Duże zachmurzenie i opady. Przejaśnienia jedynie nad morzem

Od czwartku wartości temperatur zaczną szybko spadać. Sprawdźmy, czy grozi nam atak syberyjskich mrozów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Czwartek przywitał nas opadami
Pogoda. Czwartek przywitał nas opadami (Pixabay)
d3ed6lq

Rozkład ciśnienia w stosunku do ostatniej doby niewiele się zmienił. Pomiędzy dwoma potężnymi niżami nad Rosją i wschodnim Atlantykiem od Skandynawii przez Niemcy, Francję po północne Włochy rozciąga się strefa obniżonego ciśnienia. Chłód dociera aż do zachodnich akwenów Morza Śródziemnego, przynosząc ulewy w Europie południowej. Czwartek przyniesie opady w wielu regionach od Śląska i Małopolski po Warmię i Podlasie. Zaznaczy się wpływ pofalowanego frontu atmosferycznego. Przygotujmy się na dominację dużego zachmurzenia. Nieco chwil ze słońcem pojawi się na Nizinie Szczecińskiej i na Pomorzu Zachodnim.

Pogoda na dziś. Rozpogodzenia, ale także opady

Duże zachmurzenie, ale bez opadów do końca dnia utrzyma się nad samym morzem. Słaby deszcz wystąpi na obszarze Małopolski, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Na Nizinie Szczecińskiej pojawi się słońce. Na pozostałym obszarze już tak dobrze nie będzie.

d3ed6lq

Rano na Śląsku i w Małopolsce, a przed południem także w Górach Świętokrzyskich, Ziemi Łódzkiej, zachodzie i południu Mazowsza oraz na wschodzie Wielkopolski występowały intensywne opady deszczu. Przed południem rozpada się także w rejonie Warszawy, a jednocześnie opady będą zanikać nad województwami południowymi. W drugiej części dnia chmury z opadami utrzymają się na Mazowszu i Ziemi Łódzkiej.

Pogoda na dziś. Maksymalnie do 8 stopni

Słupki rtęci wskażą maksymalnie od 4 stopni na Podlasiu, Mazowszu, w centrum i w Górach Świętokrzyskich, 5 stopni na Kujawach, wschodzie Mazowsza, Lubelszczyźnie, w Małopolsce i na Podkarpaciu do 7-8 stopni nad samym morzem i w województwach zachodnich. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, nieco silniejszy tylko na Podkarpaciu, przeważnie z kierunków południowych.

Warunki biometeorologiczne będą na ogół neutralne na Pomorzu, północy i zachodzie Wielkopolski, Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i wschodzie Małopolski. W tych regionach padać ma zdecydowanie najmniej lub wcale, pojawi się też sporo pogodnego nieba, a więc pogoda nie powinna mieć większego wpływu na nasze samopoczucie. W pasie od Górnego Śląska i Małopolski przez Ziemię Łódzką po Warmię oraz Podlasie biomet zdecydowanie niekorzystny. Pojawią się dolegliwości bólowe, senność, rozdrażnienie i kłopoty z koncentracją i skupieniem uwagi. Na przeważającym obszarze dominować będzie odczucie chłodu, zimna i wilgoci, przejściowo na zachodzie, gdzie temperatura będzie najwyższa, możemy odczuć komfort termiczny.

d3ed6lq

Pogoda. Noc przyniesie sporo chmur opadami

W pierwszej części nocy deszcz padać będzie na Warmii i Mazurach, północy Mazowsza oraz Podlasiu. Przed północą kolejna strefa opadów deszczu i deszczu ze śniegiem pojawi się na Śląsku i w zachodniej Małopolsce. Poza tym niskie chmury stratus tylko na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, a także w pasie od Pomorza Gdańskiego przez Wielkopolskę po zachodnią część Dolnego Śląska spodziewamy się większych rozpogodzeń.

Do rana chmury obejmą już niemal cały kraj, tylko jeszcze w rejonie Zatoki Gdańskiej będzie dość pogodnie. Na południu, częściowo w centrum i na wschodzie pojawią się opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 2 stopni miejscami na Pojezierzu Pomorskim, w rejonie Zatoki Gdańskiej, Roztoczu i Podlasiu, 3 stopni w głębi kraju do 4 stopni na Dolnym Śląsku oraz w południowej i wschodniej części Wielkopolski.

Tomasz Leszczyński

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ed6lq

Podziel się opinią

Share
d3ed6lq
d3ed6lq