Trwa ładowanie...

Pogoda. Do czwartku znośnie. Potem już tylko gorzej. Upał będzie groźny

Zmierzmy w kierunku bardzo gorącego, upalnego okresu nad Polską. Do czwartku temperatury jeszcze utrzymają się na wysokim, ale nie upalnym poziomie w towarzystwie małego zachmurzenia. Potem będzie tylko gorzej.

Share
Wyż nad Polską
Wyż nad PolskąŹródło: modellzentrale.de
dri1lma

Pogoda. Na termometrach nawet 28 st.C

Obszar Polski znajduje się aktualnie w strefie wyżu barycznego, którego centrum znajdzie się bezpośrednio na terenie kraju w północnej części, przechodząc częściowo na Bałtyk. W ciągu dnia swoją obecność zaznaczy mało aktywny front chłodny, który przechodzić będzie od południowego zachodu po południowy wschód. Do kraju dopływać będzie ciepła masa powietrza polarnomorskiego zwłaszcza w strefie przed frontem. Za nim nad północne województwa spłynie odmiana chłodniejsza.

Pogoda. Dzień pełen słońca

W przekroju całego dnia prognozuje się zachmurzenie przeważnie małe, a zwłaszcza w północno-zachodniej Polsce, praktycznie bezchmurne niebo. Wspomniany front chłodny będzie skutkował niewielkim wzrostem chmur kłębiastych głównie w pasie od Dolnego Śląska przez ziemię świętokrzyską po Lubelszczyznę.

dri1lma

Bardzo lokalnie z powstałych Komorek spaść może słaby deszcz, jednak nie będzie on miał wpływu na ogólny, dominujący charakter pogody. Szanse na pojawienie się wyładowań w przypadku rozwoju komórek z opadami, wynoszą poniżej 30%

Wysokie temperatury zwłaszcza na południu

Temperatury maksymalne w drugiej części dnia wyniosą 26/28 st.C w pasie od województwa dolnośląskiego po podkarpackie. Gorąco będzie także na zachodzie. Termometry w Poznaniu i Zielonej Górze pokazywać będą bardzo podobne wartości temperatury.

Nieco chłodniej będzie w kierunku północnego wschodu i północy. Od Podlasia przez Warmię i Mazury po Pomorze środkowe temperatury osiągać będą 19/23 st.C, jednak nie przewiduje się wzmożonej aktywności wiatru.

Pogoda długoterminowa na lato. Upały w wakacje? Ekspert z IMGW komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dri1lma

Podziel się opinią

Share
dri1lma
dri1lma