Trwa ładowanie...
d2hq4wt
wrocławskie biuro prognoz Cumulus
pogoda

Pogoda. Do czwartku pogodnie, ale nadal chłodno

Przez większą część tygodnia będziemy się cieszyć pogodną i słoneczną aurą. Niestety, nadal będzie dość chłodno. Zmiana pogody nastąpi dopiero w piątek.
Share
Pogoda. Do czwartku pogodnie, ale nadal chłodno (wxcharts.com)
Pogoda. Do czwartku pogodnie, ale nadal chłodno (wxcharts.com)
d2hq4wt

Pogoda. Wtorek pogodny i słoneczny, tylko wzdłuż zachodniej granicy pogoda trochę pokaprysi

We wtorek pogodą nad Polską ponownie zawładnie rozległy wyż rosyjski. Wyż ten prawie w całym kraju przyniesie nam zdecydowaną poprawę pogody i sporo słonecznego nieba. Wyjątek stanowić będzie tylko wąski pas zachodniej Polski gdzie, jak wyjaśnia nam Dariusz Kubacki z wrocławskiego Cumulusa, pojawi się więcej chmur związanych z frontem zalegającym nad Niemcami. Słabych opadów mieszanych - do południa deszczu ze śniegiem, a po południu deszczu - możemy spodziewać się tylko wzdłuż zachodniej granicy. Po mroźnym poranku, w ciągu dnia termometry wskażą od 0-1 stopnia na wschodzie do plus 3-4 stopni na zachodzie.

Pogoda. W środę i w czwartek ciąg dalszy ładnej, wyżowej aury

W środę i czwartek nadal pozostaniemy pod wpływem pogodnego i rozległego wyżu rosyjskiego. Zatem na pogodę nie będziemy narzekać, bo w całym kraju cieszyć się będziemy pogodnym niebem i sporą ilością promieni słonecznych. Dopiero w czwartek po południu, ale tylko na zachodzie, chmur przybędzie i pojawią się pierwsze, słabe opady mieszane śniegu, śniegu z deszczem, a nawet marznącego deszczu, które będą zwiastunem zbliżającej się zmiany w pogodzie.

d2hq4wt

Pogoda. W środku tygodnia poranki nadal na minusie, a w ciągu dnia niewielki plus

Napływ chłodnych mas powietrza i nocne rozpogodzenia sprawią, że noce w środku tygodnia nadal będą mroźne. I tak w środę rano odnotujemy od minus 1-2 stopni na zachodzie do minus 4 na wschodzie, a w okolicach Zakopanego i w Bieszczadach do minus 7 stopni. Natomiast w czwartkowy poranek od minus 1-2 na północnym wschodzie, do minus 4 na południu, z tym że w górach na wysokości około 1000-1500 m ponowny zjazd temperatury do minus 6 stopni. Natomiast w ciągu dnia przy sporej ilości słońca temperatura podskoczy o kilka kresek i w środę na wschodzie kręcić się będzie w okolicach zera, a na zachodzie dobije do 2 stopni na plusie. W czwartek na termometrach zobaczymy od 0-2 stopni na zachodzie do plus 3-4 na południowym wschodzie.

Pogoda. Od piątku zmiana pogody i weekend już z temperaturą do 10 stopni

W piątek nastąpi przebudowa pola barycznego. Wyż rosyjski wycofa się, a my dostaniemy się pod wpływ niżu znad Kanału La Manche i krajów Beneluksu. Jak niż, to i fronty, zatem jak informuje nas synoptyk Cumulusa, podczas weekendu spodziewajmy się większej ilości chmur, opadów deszczu i porywistego wiatru. Jednak wraz z frontami z południa wleje się do nas śródziemnomorskie ciepło, stąd podczas weekendu w wielu miejscach temperatura zbliży się do 10 kreski, a punktowo może ją nawet nieznacznie przekroczyć.

d2hq4wt

Prognozę pogody przygotował Dariusz Kubacki.

Wrocławskie biuro prognoz "Cumulus Wojciech Majik"

Zgrzyt w Koalicji Polskiej. Michał Kamiński odpowiada Piotrowi Zgorzelskiemu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2hq4wt

Podziel się opinią

Share
d2hq4wt
d2hq4wt