Trwa ładowanie...

Pogoda długoterminowa. Wielki przełom w prognozach. Afrykańskie ciepło dotrze do Polski

Dobiega końca zimna aura z opadami śniegu, która od kilku dni gości nad Polską. W kolejnych dniach przyszłego tygodnia szykujmy się na prawdziwą wiosenną aurę. Będzie nawet 20 stopni! Długo czekaliśmy na takie prognozy!

Share
Pogoda: niedziela, 21 marca
Pogoda: niedziela, 21 marcaŹródło: Getty Images
d2dfkil

W niedzielę jeszcze będziemy w zasięgu chłodnych mas powietrza. Na termometrach od 2 st. C na Podlasiu, 3 st. C w centrum, 6 st. C na Ziemi Lubuskiej po południu zdecydowanie więcej chmur pojawi się na Pomorzu, jednak w centrum i na południu kraju pogodnie z dużą ilością słońca.

Na termometrach wczesnym popołudniem od 2 st. C na Podlasiu, 3 st. C na Mazowszu, na Ziemi Łódzkiej, w Wielkopolsce, na Opolszczyźnie.

Zdecydowanie najcieplej będzie na Górnym Śląsku i w Małopolsce nawet do 8 st. C. Na zachodzie Polski po południu więcej chmur z opadami deszczu.

Zobacz też: Pogoda na Wielkanoc. Synoptyk z IMGW o prognozie na święta

Pogoda. Idzie prawdziwa wiosna

W Polsce widać już kres zimnych dni. Dzięki niżowi nad północnym Atlantykiem, w rejonie Islandii i przesunięcia wyżu bardziej na wschód, z południowego - zachodu zacznie płynąć cieplejsza masa polarnomorska.

d2dfkil

Przełomowym dniem będzie środa, 24 marca. powyżej 10 stopni, nad resztą kraju od 7 do 10 stopni. Czwartek przyniesie dalszy wzrost temperatury. Już przed południem na termometrach na Pomorzu, w Wielkopolsce i Dolnym Śląsku spodziewamy się przekroczeń 13 stopni.

Takich miejsc w nadchodzący weekend będzie jeszcze więcej. Apogeum ocieplenia nastąpi na przełomie marca i kwietnia. Wówczas przyroda pobudzi do życia, a temperatury będą przekraczały 20 stopni.

Pogoda. Afrykański powiew ciepła. Gorący akcent na pożegnanie marca

Niezwykle bardzo ciepła masa powietrza znad Afryki dotrze do Polski w przyszły weekend. W rezultacie termometry wskażą od 10 st. C na krańcach północnych, 11-12 st. C w pasie od Podlasia, północ Mazowsza, po Lubelszczyznę.

W pasie od Wielkopolski, przez Dolny Śląsk, Opolszczyznę, Górny Śląsk i Małopolskę będzie nawet 16 st. C przy pogodnym niebie. Bliskość wyżu sprawi, że na niebie będzie małe zachmurzenie. Nie musimy się obawiać opadów deszczu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2dfkil

Podziel się opinią

Share
d2dfkil
d2dfkil