Trwa ładowanie...
duv11pw
pogoda

Pogoda. Czy to dobry czas na wyjazd na wakacje 2020?

Sezon urlopowy rozpoczął się w Polsce na dobre. Czas więc sprawdzić, co szykuje nam aura w kolejnych dniach lipca. Mamy jeszcze najdłuższe dni w roku, a wielu Polaków decyduje się na aktywny wypoczynek nad polskim morzem, nad jeziorami i w górach. Przekonajmy się teraz, co szykuje się w polskich miejscowościach wypoczynkowych w tym tygodniu w pogodzie. Lepiej jechać w Tatry, czy może nad Bałtyk?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Wakacje nad morzem udane tylko do czwartku
Pogoda. Wakacje nad morzem udane tylko do czwartku (Materiały WP)
duv11pw

Pogoda. Aktualna sytuacja baryczna nad Europą

Nad Wyspami Brytyjskimi i nad Islandią mamy potężne wyże strzegące słonecznej i ciepłej pogody. Nad Północnym Atlantykiem niże z systemem frontów atmosferycznych wędrują w stronę Europy Środkowej, niosąc opady i ochłodzenie. Do środy nad Polską niespodziewane są opady deszczu. Jedynie wędrujący w środę znad Niemiec słaby front atmosferyczny przyniesie słabe opady deszczu na Ziemi Lubuskie. Jednocześnie warto wiedzieć, że nad Azorami znajduje się rozległy układ wyżowy. To właśnie ten ośrodek wysokiego ciśnienia przynosi przepiękną, słoneczną i gorącą pogodę od Hiszpanii, Francji po Włochy. Aktualnie do Polski płynie chłodniejsze powietrze polarnomorskie.

Pogoda. Nad morzem do wtorku silny wiatr. Będzie pogodnie

Polska północna obecnie ma silne porywy wiatru, jednak na wybrzeżu pojawia się słońce. Do czwartku co prawda sporo pogodnego nieba i 17-18 stopni, ale im bliżej weekendu, tym więcej opadów deszczu. Do wtorku na Bałtyku sztorm do 6 stopni w skali Beauforta. Napływ wyraźnie chłodniejszej masy powietrza z północy utrzyma się w kolejnych dniach. Na termometrach w najcieplejszej porze dnia na Pomorzu Gdańskim, na Pomorzu Zachodnim maksymalnie 17-19 stopni. Podczas opadów deszczu w czwartek od Rewala po Gdańsk 16 stopni. Poranki chłodne, z temperaturą do 10 stopni.
Podsumowując, aby skorzystać na słonecznej aurze, najlepiej wybrać się do czwartku nad Bałtyk, w czwartkowy wieczór i w piątek wkroczą opady nad Pomorze Zachodnie, Pomorze Gdańskie, spadnie 10-20 mm wody.

Pogoda. Co nas czeka w górach?

Pogoda w polskich górach do czwartku będzie zachęcać do wędrówek. Utrzymają się małe zachmurzenie do środy wpłynie dobrze na widoczność nawet na szczytach. Najlepsze dni na wędrówki to poniedziałek, wtorek i środa. Zarówno w Karkonoszach, w Tatrach i Beskidach słupki rtęci wskażą 20 stopni. Poniedziałek zapowiada się z dużym zachmurzeniem jeszcze do południa na Podhalu, wówczas zaledwie 15 stopni. Po południu liczne rozpogodzenia. W środę i czwartek około 20-22 stopni w dolinach, na szczytach 10-12 stopni. Od czwartku silne opady deszczu i niski pułap chmur ograniczy widoczność. Spadnie też temperatura. Odnotujemy do 16-17 st.C. Szlaki będą śliskie i niebezpieczne. Termometry w sobotę i niedzielę wskażą do 16-17 stopni. Weekend pochmurny, z opadami deszczu. Bez szans na słońce.

Tomasz Leszczyński

duv11pw

Podziel się opinią

Share

duv11pw

duv11pw