Trwa ładowanie...

Pogoda. Coraz zimniej! Styczeń pokaże swoje mroźne oblicze

Od kilku dni na mapach synoptycznych widać, że głębokie układy niskiego ciśnienia, przynoszące przez większość grudnia wysokie wartości na termometrach, utknęły daleko na zachodzie Europy. Na warunki pogodowe w Polsce wpływa aktywny wyż znad wschodniej Syberii. Do Polski płynie zimne powietrze z północy. W kolejnych dniach utrzyma się trend spadkowy temperatury.

Share
Pogoda. Coraz zimniej! Styczeń pokaże swoje mroźne obliczeŹródło: Pixabay
d1p28or

Coraz zimniejsze dni przed nami. Prognoza pogody na kolejne dni

Cały obszar Polski znajduje się w sobotę pod wpływem układu podwyższonego ciśnienia pomiędzy dwoma niżami nad południową Białorusią, który tej nocy przyniesie nieco opadów deszczu i śniegu. Głęboki niż przemieszcza się także nad Danią. Niewielkie opady śniegu w sobotę wystąpią na Mazurach, Podlasiu, a także miejscami na Nizinie Szczecińskiej. Pozostajemy w wilgotnych polarnomorskich masach powietrza. W całej Polsce przewaga dużego zachmurzenia.

Na termometrach w sobotę dodatnie wartości na termometrach. Na północy Lubelszczyzny, na wschodzie Mazowsza, Podlasiu i na Warmii maksymalnie 3 st. C. Im dalej na południe i zachód, tym cieplej. Na Śląsku, w Małopolsce oraz w centrum 6 st. C, jedynie chłodniej na Pomorzu Gdańskim 4 st. C. Wiatr słaby, jedynie na wschodzie umiarkowany, z kierunków południowych i południowo-wschodnich.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane utrzyma się Pomorzu Zachodnim, w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej i w pasie od Dolnego Śląska po Opolszczyznę. Do końca dnia sporo pogodnego nieba w Małopolsce, na Górnym Śląsku, na Mazowszu, w Górach Świętokrzyskich i na Kujawach. Zachmurzenie umiarkowane utrzyma się także na Warmii i Mazurach, miejscami na południu Mazowsza, w woj. świętokrzyskim i zachodzie Podkarpacia. Po południu na Podlasiu i wschodzie Warmii, północy i zachodzie Mazowsza oraz na Lubelszczyźnie i Roztoczu do końca dnia będzie pochmurnie, gdzieniegdzie w regionach wschodnich i północno-wschodnich mogą występować niewielkie opady śniegu.

d1p28or

Pogoda. Styczeń pokaże mroźne oblicze

W poniedziałek, 4 stycznia deszcz ze śniegiem niewykluczony jest także w Jeleniej Górze i Karpaczu. Przelotne opady w niedzielę mogą utrzymywać się w Małopolsce, na Podkarpaciu, na Mazowszu i na Lubelszczyźnie. Po południu maksymalnie od -2 st. C na Podlasiu, Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie, 0 st. C na Mazowszu, na Ziemi Łódzkiej, w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku. Maksymalnie 2 st. C wskażą termometry wskażą termometry na Ziemi Lubuskiej i w Małopolsce.

We wtorek, 5 stycznia pojawi się więcej chmur, ale jest też szansa na przejaśnienia i rozpogodzenia. Miejscami, w szczególności na wschodzie, południu oraz w centrum występować będą mgły. Mróz na pewno pojawi się na Pomorzu, na Warmii i Mazurach, Podlasiu, północy i wschodzie Mazowsza, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce -3 st. C, a w regionach podgórskich nawet -6 st. C. Na zachodzie, na Kujawach i północy Mazowsza, za sprawą większego zachmurzenia 0 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych.

Tomasz Leszczyński, autor bloga Pogoda w Polsce

d1p28or
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1p28or