Trwa ładowanie...
dxgwjdr

Pogoda. Ciepły weekend i początek tygodnia

W piątek w większości kraju pogoda była naprawdę przyzwoita, z licznymi rozpogodzeniami i z wyższą temperaturą, zwłaszcza na zachodzie i południu, gdzie przekroczyła ona 20 st. C. Tylko na północy chmur uformowało się więcej, a punktowo nad morzem padał drobny deszcz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Ciepły weekend i początek tygodnia
Pogoda. Ciepły weekend i początek tygodnia (PAP)
dxgwjdr

Polska znalazła się w dobrym położeniu względem układów barycznych. Jesteśmy bowiem między niżami rozciągającymi się nad północnym Atlantykiem i Skandynawią oraz wyżami, które obejmują pas od Azorów po Ukrainę.

W ten sposób napływa do nas coraz cieplejsza masa powietrza z południowego-zachodu, a dokładając do tego fakt, że bliżej nam do układu wysokiego ciśnienia, również na pogodę nie będziemy mogli narzekać. W kolejnych dniach wyżów nad Europą zacznie przybywać, co oznacza kontynuację letniej aury, która powinna utrzymać się co najmniej do środy.

Pogoda. Ciepła sobota

Sobotnią pogodę można opisać krótko – będzie pogodnie i bardzo ciepło, w sam raz na wypoczynek na świeżym powietrzu. Najwyższej temperatury oczekujemy na Dolnym Śląsku – nawet 27 st. C. W okolicach Krakowa i Poznania zapowiadamy 25 st. C., w Warszawie i Szczecinie 24 st. C., w Gdańsku 22 st. C., a w najchłodniejszych Suwałkach 20 st. C. Pomimo ciepłego dnia, po zachodzie słońca temperatura będzie szybko spadać i w niedzielę o wschodzie słońca słupki rtęci pokażą przeważnie 10-13 st. C.

dxgwjdr

Pogoda. Kolejne dni ciepłe i bez opadów

Później aura nie ulegnie zmianom. Dalej dominować ma sucha pogoda i z niemałą ilością słońca. Chmury, które miejscami pojawią się w większej ilości np. w niedzielę czy w środę, będą głównie piętra wysokiego oraz średniego i nie powinny przynosić deszczu.

Zobacz, jak żeruje dziki zwierz. Nagranie z Bieszczad

Termometry pokazywać mają z każdym dniem coraz wyższe wartości. Niewykluczone, że punktowo pojawi się upał. W niedzielę będzie od 19-21 st. C. na północy do 25-27 st. C. na południu i południowym-wschodzie, w poniedziałek od 20-22 st. C. od Podlasia po Pomorze do 27-28 st. C. w regionach południowo-zachodnich, a we wtorek od 23-25 st. C. na wschodzie, północnym-wschodzie i Podhalu do 28-30 st. C. w pasie od Niziny Szczecińskiej po Opolszczyznę oraz Dolny Śląsk.

dxgwjdr

Podobnej temperatury, w przedziale 24-30 st. C., spodziewamy się również w środę. Dość ciepłe, jak na wrzesień, staną się też noce, przeważnie z temperaturą od 11 do 15 st. C. Koniecznie wykorzystajmy tą pogodę, ponieważ druga połowa przyszłego tygodnia prawdopodobnie przyniesie zdecydowane ochłodzenie. Skrajne wiązki modeli sugerują pierwsze w tym sezonie przymrozki!

Prognozę opracował: Arkadiusz Płachta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxgwjdr

Podziel się opinią

Share
dxgwjdr
dxgwjdr