Trwa ładowanie...
d3he8bs

Pogoda. Burze i podtopienia. Ostrzeżenia IMGW 2. stopnia

Pogoda we wtorek nadal może być groźna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym deszczem i burzami w sześciu regionach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Burze i podtopienia. Ostrzeżenia IMGW 2. stopnia
Pogoda. Burze i podtopienia. Ostrzeżenia IMGW 2. stopnia (wxcharts.com)
d3he8bs

Pogoda będzie niebezpieczna przede wszystkim na krańcach wschodnich. Ostrzeżenia IMGW 2. stopnia przed silnym deszczem z burzami we wtorek przed południem dotyczą województwa podlaskiego oraz wschodnich powiatów województwa warmińsko-mazurskiego.

Synoptycy ostrzegają, że możliwe są gradobicia. Podczas gwałtownych burz wiatr może w porywach osiągać prędkość do 90 km/h.

W województwie lubelskim i wschodniej części podkarpackiego obowiązuje ostrzeżenie - niższego - 1. stopnia przed intensywnymi opadami deszczu. Zniesiono wcześniejsze alerty dla wschodniej części województw: małopolskiego i świętokrzyskiego.

d3he8bs

Zobacz też: Tajne badania PiS. Reakcja sztabu Dudy na sondaż WP

Tymczasem trwa usuwanie skutków podtopień po ulewach na Mazowszu oraz na południu Polski. Prezydent Nowego Sącza w związku z opadami deszczu zamknął most na rzece Kamienica. Woda osiągnęła już stan ostrzegawczy i stanowi zagrożenie dla konstrukcji obiektu.

Pogoda. Co oznaczają stopnie ostrzeżeń IMGW?

Pierwszy - najniższy stopień ostrzeżenia - oznacza, że IMGW przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

d3he8bs

Drugi (z trzech stopni ostrzeżeń) oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Należy spodziewać się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana jest duża ostrożność i śledzenie komunikatów.

Sprawdź prognozę dla swojego regionu w serwisie Pogoda WP

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3he8bs

Podziel się opinią

Share
d3he8bs
d3he8bs