Trwa ładowanie...

Pogoda. Burze i podtopienia. Ostrzeżenia IMGW 2. stopnia

Pogoda we wtorek nadal może być groźna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym deszczem i burzami w sześciu regionach.

Pogoda. Burze i podtopienia. Ostrzeżenia IMGW 2. stopniaŹródło: wxcharts.com
d33i8pe
d33i8pe

Pogoda będzie niebezpieczna przede wszystkim na krańcach wschodnich. Ostrzeżenia IMGW 2. stopnia przed silnym deszczem z burzami we wtorek przed południem dotyczą województwa podlaskiego oraz wschodnich powiatów województwa warmińsko-mazurskiego.

Synoptycy ostrzegają, że możliwe są gradobicia. Podczas gwałtownych burz wiatr może w porywach osiągać prędkość do 90 km/h.

W województwie lubelskim i wschodniej części podkarpackiego obowiązuje ostrzeżenie - niższego - 1. stopnia przed intensywnymi opadami deszczu. Zniesiono wcześniejsze alerty dla wschodniej części województw: małopolskiego i świętokrzyskiego.

Zobacz też: Tajne badania PiS. Reakcja sztabu Dudy na sondaż WP

Tymczasem trwa usuwanie skutków podtopień po ulewach na Mazowszu oraz na południu Polski. Prezydent Nowego Sącza w związku z opadami deszczu zamknął most na rzece Kamienica. Woda osiągnęła już stan ostrzegawczy i stanowi zagrożenie dla konstrukcji obiektu.

d33i8pe

Pogoda. Co oznaczają stopnie ostrzeżeń IMGW?

Pierwszy - najniższy stopień ostrzeżenia - oznacza, że IMGW przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Drugi (z trzech stopni ostrzeżeń) oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Należy spodziewać się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana jest duża ostrożność i śledzenie komunikatów.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d33i8pe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33i8pe