Trwa ładowanie...

Pogoda. Będą pierwsze przymrozki. Koniec lata słoneczny ale zimny

Ostatnie dni lata przyniosą słoneczną pogodę, ale niestety, również niskie temperatury. Synoptycy zapowiadają nawet pierwsze przymrozki. Zimno będzie zwłaszcza w nocy.

Share
Będzie słonecznie, ale chłodno
Będzie słonecznie, ale chłodnoŹródło: PAP
d3za3fh

Wyż, który już w niedzielę zagości nad Półwyspem Kolskim odgoni deszczowe fronty i zdecydowanie poprawi nam pogodę w całym kraju. W kolejnych dniach pogodny wyż zsunie się nieco na południe i obejmie całą północno-zachodnią Rosję. Zatem, jak zapewnia synoptyk z wrocławskiego Cumulusa, od najbliższej niedzieli do przyszłej środy pogoda dumnie pożegna lato, bo w ciągu tych kilku dni w całym kraju będzie pogodnie, słonecznie i opadów nie musimy się obawiać.

Pogoda. Słonecznie ale chłodno

Dominacja wyżu rosyjskiego wprawdzie zapewni nam ładną, słoneczną aurę, ale jednocześnie z północnego wschodu i z północy napływać do nas będzie chłodne powietrze kontynentalne znad głębokiej Rosji. Zatem temperatura nie będzie nas rozpieszczać, bo termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą od 10 stopni na wschodzie do 15 na zachodzie.

Chłodne będą również noce z temperaturą od 10 do 5 stopni, a na wschodzie temperatura spadnie nawet do 2 stopni i tutaj mogą pojawiać się przygruntowe przymrozki.

d3za3fh

Pogoda. Z początkiem jesieni pojawią się opady deszczu

Wszystko wskazuje na to, że pogoda podporządkuje się astronomii i w połowie przyszłego tygodnia, wraz z końcem lata i początkiem jesieni, nastąpi przebudowa pola barycznego. Pogodny wyż rosyjski odsunie się nad Morze Barentsa, a Polska od zachodu dostanie się pod wpływ niżu znad Niemiec, który w kolejnych dniach wędrując nad Litwę i Łotwę po drodze odwiedzi Polskę. Jak niż, to i fronty, zatem w drugiej połowie przyszłego tygodnia (w pierwszych dniach jesieni) czekać nas będzie zmienna aura – więcej chmur, trochę słońca i od czasu do czasu pojawiać się będą przelotne opady deszczu.

Powrót mamuta włochatego? Badacze chcą stworzyć nową hybrydę

Pogoda. Wciąż zimno

Niestety, pomimo zmiany pola barycznego, to przemieszczający się niż znad Niemiec nad kraje bałtyckie nadal sprowadzał do nas będzie chłodne powietrze, ale tym razem znad Skandynawii. Zatem w drugiej połowie przyszłego tygodnia temperatura utrzyma się w przedziale od 10 do 15 stopni, a nocami spadać będzie do 10-5.

Prognozę pogody przygotował Dariusz Kubacki.

d3za3fh
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3za3fh

Podziel się opinią

Share
d3za3fh
d3za3fh