Trwa ładowanie...
d1y9k4x
CPM METEOSKY Sp. z o.o.
pogoda

Mroźny i wietrzny tydzień ze zmienną pogodą. Nie zabraknie słońca, ale też i śniegu

Polska w ciągu najbliższych dni znajdować się będzie pomiędzy bardzo rozbudowanymi układami barycznymi – głębokim niżem znad Wysp Brytyjskich oraz rozległym wyżem znad Rosji.
Share
Pogoda. Wtorek o godz. 17. Na zachodzie możemy spodziewać się opadów śniegu
Pogoda. Wtorek o godz. 17. Na zachodzie możemy spodziewać się opadów śniegu
d1y9k4x

Do kraju napływać będzie chłodna i dość sucha masa powietrza, która przyniesie liczne rozpogodzenia oraz nocne mrozy. W czwartek wystąpią opady śniegu oraz opady marznące deszczu – zalecana ostrożność!

Pogoda we wtorek

We wtorek zachodnia część kraju znajdować się będzie na skraju zatoki niskiego ciśnienia znad Niemiec ze systemem frontów atmosferycznych, reszta kraju będzie pod wpływem układu wyżowego ze wschodu. Na zachodzie Polski wystąpi duże zachmurzenie i lokalnie spodziewane są słabe opady śniegu oraz zamglenia. Pozostały obszar będzie dość pogodny, przeważać będzie małe i umiarkowane zachmurzenie, bez opadów.Najwyższe temperatury powietrza w ciągu dnia spodziewane są na zachodzie, do 2ºC/3ºC, w centrum 0ºC/1ºC, poniżej 0ºC na wschodzie i w górach. Nocą na całym obszarze kraju temperatura spadnie poniżej 0ºC w tym na Podhalu miejscami poniżej 10ºC. W całym kraju spodziewany jest umiarkowany, południowo wschodni wiatr, nieco słabszy na krańcach zachodnich i wschodnich, zaś w pasie centralnym chwilami silny. We wtorek nie są spodziewane zagrożenia pogodowe.

d1y9k4x

Pogoda w środę

W środę Polska znajdować się będzie pod wpływem klina wyżowego związanego z układem wysokiego ciśnienia znad Rosji. Najpogodniejsza aura wystąpi na zachodzie kraju, miejscami bezchmurne niebo, zachmurzenie małe i umiarkowane w centrum, jedynie na krańcach wschodnich większe zachmurzenie, ale bez opadów. Temperatura powietrza w ciągu dnia wzrośnie do wartości dodatnich jedynie na krótko na krańcach zachodnich, poza tym przeważać będzie mróz, na wschodzie do -3ºC/-4ºC, najchłodniej w górach.

W nocy w całym kraju temperatura spadnie wyraźnie poniżej 0ºC, choć tym razem ze względu na większe zachmurzenie najcieplej będzie na wschodzie kraju. Wiatr będzie umiarkowany i silny, południowo-wschodni, co potęgować będzie uczucie chłodu. W środę nie prognozuje się zagrożeń pogodowych.

Pogoda w czwartek

W czwartek Polska znajdować już się będzie pod wpływem cyrkulacji cyklonalnej, nad obszar kraju napłynie strefa ciepłego frontu atmosferycznego przynosząca za zachodzie kraju pełnie zachmurzenie. W ciągu dnia początkowo na południu, następnie w centrum i na północy kraju wystąpią opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem, w tym deszczu marznącego – w nocy, szczególnie w pasie centralnym kraju, spodziewana jest gołoledź. Temperatura powietrza w ciągu dnia oscylować będzie koło 0ºC, nieco chłodnej na północy, około -1ºC/-2ºC.

d1y9k4x

W nocy od południa, wraz z napływem ciepłej masy powietrza, nastąpi wyraźny wzrost temperatury do wartości dodatnich, jednak wschodnia część Polski nadal będzie mroźna. Wiać będzie z południowego zachodu, umiarkowanie i silnie, zwłaszcza na wschodzie, z południowego wschodu. W czwartek wieczorem i w nocy nastąpią opady marznące tworzące gołoledź, groźne zarówno dla zmotoryzowanych jak i pieszych – zalecamy obserwację ostrzeżeń meteorologicznych.

Autorem prognozy jest Centrum Prognoz Meteorologicznych METEOSKY SP. z o.o.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1y9k4x

Podziel się opinią

Share
d1y9k4x
d1y9k4x