Trwa ładowanie...
d34lo3l

Kolejny dzień z burzami. IMGW wydaje nowe ostrzeżenia dla wschodniej Polski

Po nocnej serii burz, które pozbawiły prądu aż 17 tys. domostw, szykuje się kolejny niespokojny dzień. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla wschodniej Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
IMGW wydało ostrzeżenia 1. stopnia dla 3 regionów
IMGW wydało ostrzeżenia 1. stopnia dla 3 regionów (PAP)
d34lo3l

Alertem pierwszego stopnia zostały objęte: część województwa podkarpackiego i Lubelszczyzny oraz południowa część Mazowsza. Synoptycy przewidują, że przede wszystkim na wschodzie i południowym wschodzie mogą wystąpić burze z opadami deszczu. Także w tamtych rejonach wystąpi umiarkowane i duże zachmurzenie.

Lokalnie może spać do 30 mm, należy też uważać na silne porywy wiatru - miejscami do 90 km/h. Z informacji IMGW wynika, że w rejonie południowego Podkarpacia burzom mogą towarzyszyć również opady gradu.

Pierwszy stopień ostrzeżenia IMGW oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. "Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne" - ostrzega Instytut.

d34lo3l

IMGW zaznacza, że sytuacja jest dynamiczna i należy śledzić komunikaty pogodowe. Niewykluczone, że w ciągu kilku następnych godzin Instytut zaktualizuje swoje ostrzeżenia, tak jak w przypadku poprzednich dni.

Burze, które przeszły z poniedziałku na wtorek, pozbawiły prądu aż 17 tys. gospodarstw domowych - najwięcej w województwie łódzkim. W związku z obfitymi opadami deszczu i wyładowaniami atmosferycznymi strażacy wyjechali do blisko 600 interwencji.

Sprawdź prognozę dla swojego regionu w serwisie Pogoda WP

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34lo3l

Podziel się opinią

Share

d34lo3l

d34lo3l