Trwa ładowanie...

Jesienny rollercoaster namiesza w pogodzie. Mocno to odczujemy

W drugiej połowie tygodnia czeka nas zmienna pogoda. Będzie chłodno, dopiero w niedzielę pojawi się nadzieja na poprawę.

Share
Będzie deszczowo. Pogoda mocno namiesza
Będzie deszczowo. Pogoda mocno namieszaŹródło: PAP
dhkzs0r

Do soboty pogodę w Polsce kształtować będą ośrodki niżowe. Od czwartku wpłynie na nas niż znad Morza Norweskiego, który nasuwając się nad Skandynawię, obejmie kurs na Półwysep Kolski.

Obu ośrodkom niskiego ciśnienia towarzyszyć będą kolejne fronty atmosferyczne, które przemierzając Polskę, przynosić będą zmienną aurę. Zatem do soboty nadal pojawiać będzie się więcej chmur, ale też trochę słońca i od czasu do czasu popada przelotny deszcz. Natomiast w całym paśmie gór (od Sudetów po Bieszczady) pojawiać się będą przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

dhkzs0r

Pogoda. W piątek na północy kraju deszcz popada nieco intensywniej

Jak informuje nas synoptyk z wrocławskiego Cumulusa, wprawdzie do soboty nad naszymi głowami przemieszczać będą się kolejne fronty atmosferyczne, to jednak opady deszczu (w górach śniegu) nie będą zbyt intensywne, bo każdego dnia nie będą przekraczać 3 l wody/m kw. (w górach do 2 cm śniegu). Tylko w piątek na północy deszcz popada nieco intensywniej. Szacuje się, że tego dnia w pasie północnym (od Szczecina po Suwałki) spadnie od 5 do 10 l wody/m kw.

Skamielina sprzed 80 mln lat. Zaskakujące odkrycie po powodzi w Nowej Zelandii

Pogoda. Do soboty nadal chłodno

Pojawianie się ośrodków niżowych nad północną Europą sprawi, że w dalszym ciągu z północnego zachodu napływać do nas będą chłodne masy powietrza pochodzenia polarnomorskiego. Stąd temperatura w ciągu dnia nadal kręcić się będzie w okolicach 10 stopni. Tylko w piątek na jeden dzień nad południową Polskę dotrze odrobinę cieplejsze powietrze z zachodu i tutaj pojawi się szansa, że temperatura wzrośnie do 15 stopni.

Pogoda. Dopiero w niedzielę mamy szansę na poprawę pogody

Dopiero w nocy z soboty na niedzielę nastąpi przebudowa pola barycznego. Niż znad Skandynawii ucieknie nad Półwysep Kolski i Morze Barentsa, a Polska dostanie się na skraj wyżu znad Bałkanów.

dhkzs0r

Zatem w niedzielę pogoda poprawi się i w całym kraju pogodnego i słonecznego nieba nam nie będzie brakować. Dodatkowo z kierunków zachodnich zacznie docierać łagodniejsze i ciut cieplejsze powietrze atlantyckie z kierunku Zatoki Biskajskiej. Zatem w niedzielę temperatura podskoczy o kilka kresek i w najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od 10 stopni na północnym wschodzie przez 12-13 w centrum do 15 na zachodzie i południu kraju.

Prognozę pogody przygotował Dariusz Kubacki.

Wrocławskie biuro prognoz "Cumulus Wojciech Majik"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dhkzs0r

Podziel się opinią

Share
dhkzs0r
dhkzs0r