Trwa ładowanie...

Jaka pogoda na najpopularniejszych górskich szlakach?

Pomimo że mamy już drugą połowę września, wiele osób wyrusza na górskie szlaki. Sprawdźmy zatem, jaka pogoda zapanuje w weekend na najpopularniejszych górskich trasach?

Share
Jaka pogoda na najpopularniejszych górskich szlakach?
Jaka pogoda na najpopularniejszych górskich szlakach? Źródło: Adobe Stock, fot: BARTOSZ MARIUSZ OlaiEryk
d1dcqqm

Ochłodzenie, które niebawem dotrze do Polski, obejmie również i góry, co oznacza, że warunki do wypraw turystycznych staną się trudne, ze względu także na opady deszczu.

Pogoda na Śnieżce

Na najwyższym szczycie Karkonoszy weekend zapowiada się pochmurnie i mglisto. Okresami możliwe są również opady deszczu, szczególnie w sobotę. Temperatura nie będzie zbyt wysoka, gdyż w pełni dnia sięgnie maksymalnie ok. 6-7 st. C. Wiatr powieje z kierunków północnych, umiarkowanie i dość mocno, co oznacza, że zwiększy odczucie chłodu.

Pogoda na Śnieżniku

W Masywie Śnieżnika również nie zabraknie chmur, ale od czasu do czasu możliwe są przebłyski słońca. Tu również należy się liczyć z deszczem, szczególnie w sobotę. Temperatura maksymalna wyniesie ok. 7-9 st. C, ale odczucie chłodu zostanie spotęgowane chwilami przez silniejszy wiatr z północy.

Synoptyk zapowiada: weekend dla grzybiarzy. Potem pogoda odbije

Pogoda na Szyndzielni

W rejonie Beskidu Śląskiego także należy się spodziewać opadów deszczu, które wystąpią zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Temperatura w pierwszy dzień weekendu wyniesie ok. 11 st. C, natomiast w niedzielę zrobi się chłodniej, do ok. 7 st. C. Wiatr powieje umiarkowanie z kierunków zachodnich i północnych.

d1dcqqm

Pogoda na Klimczoku

Na Klimczoku, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, spodziewamy się przelotnego deszczu, przy temperaturze w okolicach 7-10 st. C. Wiatr z kierunków północnych i zachodnich, chwilami dość silny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1dcqqm

Podziel się opinią

Share
d1dcqqm
d1dcqqm