Trwa ładowanie...

Idzie wyczekiwana zmiana pogody. Wiosenny upał zawładnie Polską

Patrząc na najnowsze prognozy modeli numerycznych widać, że przed nami duże ocieplenie. Napłynięcie łagodnej, bardzo ciepłej masy powietrza przyniesie nawet 22 stopnie i to lada dzień. Sprawdźmy, gdzie padną rekordy ciepła.

Share
Gorąca fala wedrze się do Polski
Gorąca fala wedrze się do PolskiŹródło: modellzentrale.de
djay0pq

Od środkowego Atlantyku, przez Wyspy Brytyjskie, kraje Europy Zachodniej i Środkowej, Bałkany aż po Basen Morza Śródziemnego stacjonuje rozległy wyż z centrum nad Holandią. Wpływ na pogodę w Polsce nadal będzie miał wyż, który nie dopuści żadnych opadów deszczu. To oznacza pogłębiającą się suszę. Polska dostała się pod wpływ polarnomorskich mas powietrza, dlatego zrobi się cieplej niż w ostatnich dniach.

Pogoda. Wzrost temperatury. Wiosna rozpakowuje walizki

W czwartek nad Polską dalsze ocieplenie. Musimy liczyć się z tym, że ciepłe masy powietrza nie obejmie całej Polski. Najchłodniej będzie na Pomorzu Gdańskim, Mazurach i Suwalszczyźnie, gdzie odnotujemy do 10 st. C. W pasie od Ziemi Lubuskiej przez Wielkopolskę, Mazowsze po Lubelszczyznę termometry wskażą 12 st. C. Na Dolnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu słupki rtęci wzrosną do maksymalnie 14 st. C.

djay0pq

Pogoda. Podział termiczny nad Polską w weekend. Gdzie najcieplej ?

W weekend (27-28 marca) na południu i zachodzie utrzymają się ciepłe masy powietrza, w tych regionach od Niziny Szczecińskiej po Śląsk temperatura wzrośnie do 14-15 st. C. Niestety, ale centrum i północ Polski pozostaną w chłodniejszych masach powietrza z północy. W rejonie Zatoki Gdańskiej, Warmii, Mazur i Podlasia oraz północy Mazowsza odnotujemy zaledwie 8-9 st. C.

Na początku przyszłego tygodnia przygotujmy się na dalsze wzrosty temperatur. Wiosna będzie już w pełnym rozkwicie. Najcieplejszym dniem będzie środa, 31 marca. Wartości na termometrach będą osiągać od 12 st. C na Podlasiu, wschodzie Mazowsza i północy Lubelszczyzny, ale już w głębi kraju, na Podkarpaciu, w Małopolsce, Górach Świętokrzyskich, centrum, na Kujawach i Pomorzu będzie to nawet 14-15 st. C. Na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie temperatura wzrośnie do 18-20 st. C w rejonie Wrocławia nawet do 22 st. C.

Tomasz Leszczyński, autor bloga Pogoda w Polsce

Wielkanoc 2021. Oto co rekomenduje minister zdrowia Adam Niedzielski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
djay0pq

Podziel się opinią

Share
djay0pq
djay0pq