Trwa ładowanie...
d4lun3f

Burza i grad w Polsce. IMGW alarmuje

Burza w Polsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami. Miejscami może spaść grad. Alert dotyczy sześciu województw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Burza w Polsce. IMGW alarmuje
Burza w Polsce. IMGW alarmuje (East News, Fot: MAREK MALISZEWSKI)
d4lun3f

Burza w Polsce. IMGW wydał alert pierwszego stopnia dla: centralnej i zachodniej części województwa zachodniopomorskiego, całego województwa pomorskiego, podlaskiego i zachodniopomorskiego oraz północy województwa mazowieckiego oraz lubelskiego.

Instytut prognozuje ponadto na tych terenach wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 do 20 mm. Możliwy jest również wiatr wiejący w porywach do 80 km/h. Z kolei na Podlasiu i Mazurach może pojawić się grad.

"Aktualnie burze występują w okolicach Białegostoku. W pasie od środkowego wybrzeża po Podlasie występują opady o natężeniu 15-20 mm/h. Zanotowany opad godzinny: Supraśl 20.0 mm, Nowosiółki 11.8 mm, Gdańsk 11.2 mm. W ciągu najbliższych godzin burze będą stopniowo zanikać" - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na Twitterze.

d4lun3f

Sprawdź prognozę w swoim regionie na pogoda.wp.pl

Burza. RCB radzi

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa RCB przypomina, by w czasie burzy nie wychodzić z domu, jeśli to nie jest konieczne. Ponadto należy zabezpieczyć drzwi i okna, a także odłączyć od prądu sprzęt domowy. W przypadku jazdy autem należy zaparkować w miejscu z dala od drzew. Osoby znajdujące się w górach powinny możliwie jak najszybciej zejść ze szczytu.

RCB radzi również, by w trakcie burzy unikać otwartych przestrzeni, nie stawać pod jedynymi w okolicy masztami i drzewami, a także unikać dotykania metalowych przedmiotów. W razie zauważenia niebezpiecznego zdarzenia należy powiadomić służby dzwoniąc pod numer 112 lub 997.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Twitter, rcb.gov.pl

d4lun3f

Podziel się opinią

Share
d4lun3f
d4lun3f