Prognoza pogody na 6 września

WP | dodane 2017-09-05 (16:52) 1 rok 7 miesięcy 18 dni 23 godziny i 3 minuty temu


Środową aurę kształtować będą aż dwa niże - jeden znad wschodniej Białorusi i zachodniej Rosji, drugi znad Morza Północnego i Danii. Prawie w całym kraju oddziaływać będą strefy frontów atmosferycznych, które przyniosą nam deszczowe chmury. Jest jednak i dobra wiadomość od synoptyków - nad Polskę z kierunków zachodnich zacznie docierać nieco cieplejsze powietrze.

6 września do południa na przeważającym obszarze Polski będzie pogodnie i w miarę słonecznie. Słabe opady deszczu synoptycy prognozują w pasie (patrząc na mapę) po przekątnej kraju - od północnego zachodu przez centrum po południowy wschód.
Dużo gorsza aura zapowiada się po południu. Wtedy już w całym kraju możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu, a na zachodzie i południu kraju dodatkowo zagrzmi - tam też opady będą nieco intensywniejsze.
Do końca dnia pogodnie i bez opadów będzie tylko na północnym wschodzie kraju - od Warmii po Podlasie i okolice Lublina.

Będzie nieco cieplej

W ciągu dnia termometry wskażą od 16-17 stopni na północy, w centrum i na wschodzie do 23 stopni Celsjusza na zachodzie i południu kraju.

oprac. Adam Hrynkiewicz

Polub WP Pogoda na Facebooku


Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

POGODA W POLSCE
POGODA WEDŁUG TYPU:
Rss