Prognoza pogody na 2 września

WP | dodane 2017-09-01 (20:08) 1 rok 7 miesięcy 21 dni 7 godzin i 52 minuty temu | 3 opinie


Sobotnia aura nie będzie nas rozpieszczać. Pogodę w naszym kraju kształtować będzie płytki ośrodek niskiego ciśnienia. Nad Polską królować będzie strefa frontu atmosferycznego. Dodatkowo za sprawą chłodnych mas powietrza zrobi się zimno.

2 września przez cały dzień musimy liczyć się ze zmienną aurą. W całej Polsce na niebie zobaczymy sporo chmur, z których przelotnie popada deszcz. Dopiero późnym popołudniem w południowo-wschodniej i południowej Polsce pogoda się poprawi - opady zaczną zanikać i coraz częściej zza chmur wyglądać będzie słońce.

Uważajmy na nocne opady deszczu

W nocy z piątku na sobotę intensywnie popada w północnej i centralnej Polsce. Średnio w tych rejonach spadnie od 20 do 45 litrów wody na metr kwadratowy. Na zachodzie Warmii opady będą jeszcze intensywniejsze. Takie ilości deszczu (zwłaszcza na północy Polski) mogą powodować lokalne zalania i podtopienia.

Będzie chłodno

W ciągu dnia termometry na przeważającym obszarze kraju wskażą od 15 do 19 stopni Celsjusza. Cieplej będzie na południowym wschodzie Lubelszczyzny oraz na północnym wschodzie Podkarpacia - tam do 22 stopni. Chłodniej na przedgórzu - od Kotliny Kłodzkiej po Tatry - tu na termometrach zobaczymy od 11 do 14 stopni Celsjusza.

oprac. Adam Hrynkiewicz

Polub WP Pogoda na Facebooku


Opinie (3)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

53
2
K.och.anowski 2017-09-01 (20:53) 1 rok 7 miesięcy 21 dni 7 godzin i 7 minut temu

Heniek Sienkiewicz pisał,że Jagienka, gdy z nagła na ławie przysiadła, to orzechy tyłeczkiem mogła rozgniatać. Dziś przekarmione hipopotamice z wielkimi zadami, ociekającymi sadłem fałdami, oponami i balkonami połamałyby ławę, a orzech by przepadł bez śladu. Miłego weekendu ślicznym pannom! :)

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

POGODA W POLSCE
POGODA WEDŁUG TYPU:
Rss