Wiosna w pełni. IMGW wydał już ostrzeżenia

WP | dodane 2018-03-11 (12:34) 1 rok 1 miesiąc 10 dni 12 godzin i 1 minutę temu | 1 opinia
 
Dziś można wreszcie poczuć wiosnę. W niektórych miejscach ma być dziś nawet 17 stopni Celsjusza. Ale synoptycy ostrzegają przed roztopami.

To do tej pory najcieplejszy dzień tego roku. To zachęca do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Tym bardziej, że na większe zakupy i tak dzisiaj nie mamy szans. Przypomnijmy, że dzisiaj jest jednocześnie pierwsza niedziela wolna od handlu.

Nawet 17 stopni i ostrzeżenia

Można się spodziewać temperatury od 4°C, 7°C na krańcach północno-wschodnich, około 13°C w centrum, do 15°C, 17°C na południowym zachodzie - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Na północy spadnie deszcz. Słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem możliwe są także w Sudetach i Karpatach.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed roztopami. Szacuje się, że prawdopodobieństwo występowania roztopów na południu Małopolski oraz w Bieszczadach i Beskidzie Niskim wynosi około 80 procent.

Ci, którzy już się cieszą z wiosny, będą musieli powstrzymać entuzjazm. Zima ma jeszcze na trochę wrócić.

- Nie czas jeszcze na zmianę opon na letnie. 19 marca powróci zima przykrywając całą Polskę nawet kilkunastocentymetrową warstwą śniegu - zapowiadają autorzy serwisu meteoprognoza.pl.

"Mimo optymistycznych prognoz – szczególnie na dwa najbliższe dni w południowej i centralnej Polsce, to jeszcze nie wiosna, masy powietrza arktycznego wiszą powyżej 55-60 równoleżnika, zostały tylko odepchnięte znad środkowej Europy" - czytamy w komentarzu ICM.

Polub WP Pogoda na Facebooku

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Opinie (1)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~c+ 2018-03-13 (13:25) 1 rok 1 miesiąc 8 dni 11 godzin i 9 minut temu

To był napad stulecia :) poszukiwany właściciel :zielonej czapki i rękawiczek

odpowiedz

POGODA W POLSCE
POGODA WEDŁUG TYPU:
Rss