Wenezuela ogranicza dostęp do prądu z powodu suszy

PAP | dodane 2016-04-21 (23:15) 3 lata 1 dzień 5 godzin i 12 minut temu | 1 opinia
 
• W ciągu najbliższych 40 dni przez cztery godziny dziennie nie będzie dostępu do prądu w dziesięciu najbardziej zaludnionych wenezuelskich stanach
• Decyzję podjęto ze względu na panującą w Wenezueli dotkliwą suszę


Ten specjalny plan zarządzania elektrycznością ma zmniejszyć wykorzystanie energii w strefach mieszkalnych, które odpowiadają za 60 proc. jej zużycia. Wenezuela "doświadcza ekstremalnych zjawisk pogodowych" - podkreślił prezydent Nicolas Maduro.

Maduro oświadczył, że po dwóch latach "największej od 200 lat suszy i największych upałów" wywołanych wyjątkowo intensywnym zjawiskiem pogodowym El Nino, w czerwcu oczekuje się nadejście La Nini - to zjawisko ochładzania się powierzchni wody na Pacyfiku, czemu towarzyszą wiatry ułatwiające powstawanie huraganów na Atlantyku; Wenezuelczycy z tego powodu spodziewają się częstych, obfitych opadów deszczu.

- Musimy opracować plan zapobiegający konsekwencjom tych straszliwych deszczy i przedsięwziąć środki, żeby zgromadzić wodę - podkreślił prezydent w wypowiedzi dla państwowej telewizji VTV.

Jednocześnie wiele miast ma już własne plany ograniczenia dostępu do elektryczności.

W Wenezueli, gdzie w 2010 roku doszło do poważnego kryzysu energetycznego, regularnie następują przerwy w dostawach prądu, głównie na prowincji. W celu ograniczenia zużycia energii i wody od 8 kwietnia do 6 czerwca w kraju tym obowiązuje czterodniowy tydzień roboczy.

(ah)

Polub WP Pogoda na Facebooku

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Opinie (1)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
0
~meteorolog 2016-04-22 (09:46) 3 lata 18 godzin i 41 minut temu

Chemiczne opryski powodują suszę, również w Polsce!

odpowiedz

POGODA W POLSCE
POGODA WEDŁUG TYPU:
Rss