Uwaga, nadciąga "Hypatia"! Przed nami załamanie pogody

WP | dodane 2018-04-04 (11:42) 10 miesięcy 17 dni 3 godziny i 43 minuty temu | 49 opinii
 
W czwartek Polska znajdzie się w południowej części głębokiego ośrodka niżowego znad Morza Norweskiego i Skandynawii o nazwie "Hypatia". Dojdzie od jednodniowego załamania pogody. Czekają nas lokalne, popołudniowe burze z intensywnym deszczem i porywistym wiatrem.

Niżowi towarzyszyć będą dwie strefy frontowe: jedna (strefa frontu ciepłego) przez cały dzień będzie psuła pogodę w północno-wschodniej Polsce, druga (strefa frontu chłodnego) - w całym kraju przyniesie zmienną aurę z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami (głównie na północnym-wschodzie i południowym-wschodzie).

Ze strefą frontu chłodnego z zachodu zacznie docierać nieco chłodniejsza masa powietrza, stąd na obszarze Polski (na linii frontu chłodnego) dojdzie do "mieszania się" jeszcze ciepłych mas powietrza napływających z południowego-zachodu z chłodniejszą masą napływająca z zachodu. Mieszanie się (różnych temperaturowo) mas sprawi, że miejscami opady deszczu będą dość intensywne.

Najbardziej intensywnych opadów należy oczekiwać: do południa - w rejonie Zatoki Gdańskiej, gdzie w ciągu kilku dopołudniowych godzin spadnie do 4 do 8, a w okolicach Elbląga nawet do 12-13 litrów wody na m/kw powierzchni; po południu - mocnej popada na południowym-wschodzie (na południu i wschodzie Małopolski oraz na zachodzie i północy Podkarpacia), gdzie może spaść od 4 do 8, a w okolicach Tarnowa do 10-11 litrów wody na każdy m/kw powierzchni.

Szczególną ostrożność należy zachować w okolicach Elbląga i Tarnowa, gdzie intensywne opady deszczu mogą przyczynić się do powstania lokalnych zalań.

Niestety, na tym nie koniec. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że w czwartek po południu na obszarze północno-wschodniej i południowo-wschodniej Polski (odpowiednio: w zachodniej części Pomorskiego, na Warmii i Mazurach oraz na południu i wschodzie Małopolski, na zachodzie i północy Podkarpacia i na południu Lubelszczyzny) pojawią się lokalne, popołudniowe burze z intensywniejszym deszczem i porywistym wiatrem.

Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 8.00 do godz. 20.00.

Potem zdecydowana poprawa

Są jednak i dobre informacje. Po czwartkowym, jednodniowym załamaniu pogody, od piątku do minimum środy w całym kraju nastąpi zdecydowana poprawa aury i przez kilka dni w całym kraju nie zabraknie słońca.

Z dnia na dzień będzie też coraz cieplej. O ile do końca tego tygodnia temperatura będzie oscylować w okolicach 10 kreski, to w niedzielę "słupek rtęci" zatrzyma się pomiędzy 15 kreską na wschodzie, a 20 na zachodzie kraju. W przyszłym tygodniu już na obszarze prawie całej Polski temperatura w najcieplejszym momencie dnia utrzymywać będzie się w okolicach 20 kreski.

Co istotne, podane wartości to temperatura w cieniu. Przy pogodnym niebie i sporej ilości słońca temperatura odczuwalna (w słońcu) będzie więc o kilka kresek wyższa.

Natalia Durman

Źródło: cumulus.wroc.pl

Polub WP Pogoda na Facebooku

oceń
tak 10 9.62%
nie 94 90.38%

Opinie (49)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
1
~Płacz 2018-04-05 (22:42) 10 miesięcy 15 dni 16 godzin i 43 minuty temu

Najgorsza pogoda zjawia się zawsze w najgorszym miesiącu roku a jest nim jak wszyscy wiedzą kwiecień . Mnie zawsze źle się kojarzył kwiecień , bo po raz pierwszy w kwietniu byłam hospitalizowana , a poza tym 4 kwietnia umarł papież Wojtyła i dwa lata później była katastrofa w Smoleńsku . Ja jednak osobiście czuję się dotknięta kwietniem ponieważ 12 kwietnia 2011 r. umarła moja mama w wieku zaledwie 37 lat . Do tej pory nie mogę się z tym pogodzić , został mi po niej tylko ucięty kosmyk włosów zraz po jej odejściu w szpitalu i wspomnienia . Nikomu nie życzę straty rodzica . - '' Bardzo cię kocham , Anna , dbaj proszę o Filipa '' - mówiła mi ś.p. mama jeszcze za życia i zaraz po . Tak bardzo chciałam jej wtedy powiedzieć jak bardzo rozumiem jej znużenie i samotność . A teraz już nigdy z nią nie porozmawiam , a okropny kwiecień będzie stale mnie o tym przypominał . Płaczę tą pogodą ../

odpowiedz

pokaż 20 ukrytych odpowiedzi

4
2
~Padłek 2018-04-09 (21:34) 10 miesięcy 11 dni 17 godzin i 51 minut temu

Idę stąd, bo wróciła tu taka osoba, która ma problemy z główką. Żegnam!. ;((

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

3
1
~Sceptyczna 2018-04-10 (21:39) 10 miesięcy 10 dni 17 godzin i 46 minut temu

Na wesoło jest na nowej stronie...Co do Twojej wypowiedzi,to cieszy mnie,że...nazwałeś mnie z nicka,i to poprawnie napisanego i wypowiedź Twoja zabrzmiała dla mnie autentycznie,bez złośliwości...Może to i bełkot,ale spróbuj wyłowić dwa ziarnka ziela angielskiego z gara bigosu proszę!... Pozdrawiam!...:)))...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
2
~Szoooook 2018-04-04 (15:48) 10 miesięcy 16 dni 23 godziny i 37 minut temu

Czy ktoś tutaj zna sceptyczną ? Chwaliła się, że tu pisała. Teraz szaleje na innym forum. Ona jest bardzo dziwna, chyba lekko stuknięta.

odpowiedz

pokaż 12 ukrytych odpowiedzi

2
0
~zapomnin 2018-04-09 (18:33) 10 miesięcy 11 dni 20 godzin i 52 minuty temu

co to ma być ?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
1
~pawlo 2018-04-06 (11:46) 10 miesięcy 15 dni 3 godziny i 39 minut temu

Pogoda jest sztucznie sterowana za pomocą geoinżynierii czyli fale HAARP w połączeniu z powłoką rozsiewanych chemikaliów poprzez samoloty do paliwa których dodaje się żele aluminium. Wcale się te wasze prognozy nie sprawdzają bo się sprawdzać nie mogą.

odpowiedz

0
1
~Wyżynka 2018-04-05 (20:27) 10 miesięcy 15 dni 18 godzin i 58 minut temu

Czwartuś minął i nic się nie burzy :)

odpowiedz

6
1
K.och.anowski 2018-04-04 (21:07) 10 miesięcy 16 dni 18 godzin i 18 minut temu

W czwartek Kochanowski znów znajdzie się na styku dwóch ciał, za sprawą nadciągającej, uwiedzionej dzisiaj ślicznej panny. Front atmosferyczny, przemieszczający się z góry po brzuszku na dół, wzdłuż smukłych ud, skutecznie będzie podsycał gorącą atmosferę i pożądanie. Synoptycy ostrzegają sąsiadów przed okrzykami rozkoszy, klaskaniem i falowaniem. Na uwagę zasługują zjawiska pieszczotowe, które przybierać będą na intensywności wraz z przemieszczaniem się w kierunku styku ud. Od strony cudownie wypiętych pośladków ślicznej panny, lokalne pieszczoty mogą się przekształcić w klapsy. Dmuchanie w czasie burz porywiste, osiągające kilka powtórzeń w ciągu nocy. Ciśnienie będzie się wahać. Z powodu obopólnego zadowolenia słupek utrzyma się wysoko w górze aż do piątku, z możliwością burz i intensywnego przelatywania z opadami na fantastycznie wypięty tyłeczek ślicznej panny. W sobotę temperatura jeszcze wzrośnie o kilka stopni. Dziękuję ślicznym pannom za uwagę całując tam, gdzie najbardziej lubicie. Kocham ten Wasz wilgotny klimat. I niech mi ktoś powie, że lwiosna nie może być fantastyczna. Czytał Lucjan Szołajski :)

odpowiedz

POGODA W POLSCE
POGODA WEDŁUG TYPU:
Rss