Uwaga! Pogoda znów spłata figle. Ostrzeżenie

WP | dodane 2018-04-10 (14:41) 4 miesiące 5 dni 2 godziny i 3 minuty temu | 87 opinii
 
Dziś przez cały dzień na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie, słonecznie i bez opadów. Ale po południu i pod koniec dnia w wielu miejscach kraju wystąpią lokalne burze. Powieje też porywisty wiatr - nawet do 30-55 km/h.

We wtorek pogodę w Polsce kształtować będzie obszar obniżonego ciśnienia zawarty pomiędzy niżami znad Francji i Skandynawii. Z południa napłynie ciepła masa powietrza pochodzenia śródziemnomorskiego. Przeważać będzie prawie bezchmurne niebo, na którym mogą się pojawiać jedynie niewielkie ilości cienkich i niegroźnych chmur pierzastych oraz pojedyncze kłębiaste obłoki.

Wyjątek stanowić będą północno-wschodnie krańce Polski (Pomorskie oraz północ Warmii, a po południu także Mazury i Suwalszczyzna), gdzie na niebie pojawiają się mocniej wypiętrzone chmury kłębiaste Cumulonimbus, z których miejscami popada przelotny deszcz, a około południa i w drugiej części dnia mogą także pojawić się burze.

Uwaga! W centralnej, południowej i wschodniej Polsce oraz podczas burz (na północnym-wschodzie) powieje porywisty wiatr do 30-55 km/h. Wysoko w Karpatach jego porywy sięgną 85 km/h.

W ciągu dnia termometry na przeważającym obszarze kraju wskażą od (+21) do (+24) st. C. Cieplej będzie w okolicach Warszawy, tam nawet do 25 kreski, a chłodniej do (+12)-(+17) st. C będzie nad samym morzem oraz na przedgórzu Karpat.

Prognoza na 3 kolejne dni

Jak będzie w kolejnych dniach? W środę cały dzień pogodnie i słonecznie będzie tylko na południu Polski (w pasie od Dolnego Śląska po Podkarpacie i południową Lubelszczyznę). Niestety, do południa w pasie północnym i wschodnim kraju będzie się mocnej chmurzyć i miejscami pokropi słaby deszcz. Po południu pogoda się poprawi - opady zanikną i rozpogodzi się. Po południu w środkowym pasie Polski na niebie pojawią się mocno wypiętrzone chmury kłębiaste Cumulonimbus, które przyniosą przelotne opady deszczu i lokalne, pojedyncze burze. Wciągu dnia termometry wskażą (+13)-(+18) st. C na północy do (+20)-(+22) st. C w środkowym i południowym pasie kraju.

W czwartek przez cały dzień będzie pogodnie i słonecznie. Dopiero pod wieczór w Sudetach i Bieszczadach oraz na ich przedgórzu na niebie pojawią się mocno wypiętrzone chmury kłębiaste Cumulonimbus, które przyniosą przelotne opady deszczu i lokalne, pojedyncze burze. W ciągu dnia termometry wskażą od (+14)-(+17) st. C na północy i północnym-wschodzie do (+22)-(+24) st. C w środkowym i południowym pasie kraju.

W piątek na przeważającym obszarze kraju (na północy, w centrum i na wschodzie) cały dzień będzie pogodnie i słonecznie oraz bez opadów. Niestety, na południowym-zachodzie, a po południu dodatkowo na zachodzie i południu Polski, dominować będą chmury wraz z przelotnymi opadami deszczu i z burzami. Opady deszczu okresami będą intensywne, a zjawiskom burzowym towarzyszyć będzie porywisty wiatr w porywach do 30-60 km/h. W ciągu dnia termometry wskażą od (+20) do (+25) st. C; chłodniej na przedgórzu: (+15)-(+19) st. C.

Źródło: cumulus.wroc.pl

Natalia Durman

Polub WP Pogoda na Facebooku

Tagi: pogoda, burza, cumulus
oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Opinie (87)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~George 2018-07-01 (10:19) 1 miesiąc 14 dni 6 godzin i 25 minut temu

No to po wakacjach

odpowiedz

0
4
~Liryczna 2018-04-13 (21:17) 4 miesiące 1 dzień 19 godzin i 27 minut temu

Redakcja ma swoją logistykę,ja inne zrozumienie sytuacji...Moje dobre intencje poległy w walce z redakcyjnymi pinczerkami...Zwyciężona będąc...rozrywam płuca śmiechu salwami!...;))). .

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

2
1
~Sceptyczna 2018-04-17 (20:16) 3 miesiące 28 dni 20 godzin i 28 minut temu

Wieczorny pomruk zgrozy rozpościera swe skrzydła milionami sztyletów najeżone...Strwożone istoty rozumne ubiegają na stronę i drżą w poczuciu zniewolenia...Marazmu i Tępoty ludzkiej bojąc się cienia...w kącie stulone wegetują...Narazie...Złośliwość i ...Nieświadomość tryumfują...Rozsądek...oczy szeroko rozwiera ..:///...Taka to ..Samosierra...

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

2
5
K.och.anowski 2018-04-15 (19:07) 3 miesiące 30 dni 21 godzin i 37 minut temu

Idzie lato od Kijowa, ale droga jest ujowa :)

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

0
3
~Sceptyczna 2018-04-17 (16:29) 3 miesiące 29 dni i 15 minut temu

Dzień dobry!...Z tego forum już widać,nic niestety nią będzie! ...Szkoda!...:///...Starał się Filip,starał Kochanowski,a i ja dałam sobie w imię idei obić pyzio...Wszystko na daremno!...Trzymajcie się!...;(((...

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
3
~Padający deszcz 2018-04-15 (20:49) 3 miesiące 30 dni 19 godzin i 55 minut temu

Padający deszcz bywa niebezpieczny ponieważ rozmazanie krajobrazu naznaczonego ulewną pogodą buduje często podstruktury do wypadków . Znam to z własnego doświadczenia . Gdy miałam 19 lat wracałam z Akademii z farbami olejnymi i szkicownikiem . Nagle się zachmurzyło i zaczął padać obfity deszcz . Wczesną wiosną kwietniową to było , schroniłam się pod daszkiem sklepu z używanymi higienicznymi rzeczami i kątem oka dostrzegłam na przeciwległej ulicy mojego chłopaka Filipa podczas pocałunku z moją zmarłą ś.p. siostrą Anną . Byłam wściekła , chciałam do nich podbiec i niestety wywróciłam się poślizgnięta w kałuży ! - '' Filip ! Filip ! '' - krzyczałam , ale on wszedł do autobusu , a Anna weszła do sklepu defekacyjnego . Czułam się wtedy samotna , upokorzona i brudna . - '' Pomogę pani '' - powiedział starszy pan podnosząc mnie z kałuży i strzepał ze mnie błoto deszczowe . Podziękowałam mu i często to wspominam jak wiele się zmieniło, bo moja siostra zmarła na gruźlicę , a Filip zniknął ../

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
5
~Sceptyczna 2018-04-14 (11:51) 4 miesiące 1 dzień 4 godziny i 53 minuty temu

Pytanie zaryzykuję...Czy każdy,co dziś na mnie pluje zapoznał się z moimi dawnymi tekstami,czy wypowiada się kierowany...innych sugestiami?!...

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

0
2
~12 latek 2018-04-15 (21:19) 3 miesiące 30 dni 19 godzin i 25 minut temu

O ale dziś było ciepło na zewnątrz.

odpowiedz

0
3
~Winna pogoda 2018-04-14 (13:49) 4 miesiące 1 dzień 2 godziny i 55 minut temu

Pogoda obecna kwietniowa przywołuje wspomnienia negatywne . Bo osobiście jestem wrażliwa na zmiany pogody , zwłaszcza , że moja ś.p. siostra Anna zmarła na gruźlicę 19.X.2011 r. i ja do tej pory nie mogę się z tym pogodzić . Było to jesienią . Jak każdego ranka Anna wychodziła do ogrodu . Poszłam dyskretnie za nią by podglądać co robi w swojej samotni . A ona doszła do drzewa starej śliwy i wyjęła z torebki chleb oraz farby plakatowe i .. zaczęła malować chleb niebieskimi farbami , które wskutek złączenia się z barwą chleba przemieniły się jasnomarcepanowy fiolet . - '' Kocham cię , Filip , zawsze cię kochałam '' - powiedziała Anna gdy zza krzaków dostrzegła Filipa . - '' Ja też cię kocham , Anna , ale boję się z tobą żyć '' - rzekł Filip , a do mnie dotarło , że Filip jest skończenie piękny. Zgolone włosy , niebieskie okulary , szczupła , wręcz filigranowa sylwetka dodawał blasku jego przymkniętym oczom . Wtedy zaczęły się pierwsze objawy gruźlicy Anny i winna była temu właśnie pogoda..//

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
3
K.och.anowski 2018-04-13 (19:43) 4 miesiące 1 dzień 21 godzin i 1 minutę temu

Na cóż by się żalić, szlochać, czy żałować. Mohairy mnie mogą w czoko pocałować. Słonko ładnie świeci, trawa się zieleni. Niech mnie w czoko cmokną wszyscy nawiedzeni. Śmieję się wam w nosy i w hamaku bujam. Przyzwoitki, cnotki - scotchcie mi na wuja! Będę sobie pisał to, co będę chciał. I niejedną śliczną pannę będę miał. Wy, co się plujecie, wy, co zazdrościcie, mnie od całowania czoko obślinicie. Kończąc mój limeryk dam wam dobrą radę - darujcie se, bo ja laskę na was kładę. A pozdrowić pragnę wszystkie śliczne panny. Dla nich warto nalać szampana do wanny. Żeby się w nim pławić. Życia nie żałować. Cóż tam? Ach, kolejka - w czoko mnie całować :)

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

POGODA W POLSCE
POGODA WEDŁUG TYPU:
Rss