Słonecznie i trochę cieplej. Prognoza pogody na 3 dni

cumulus.wroc.pl | dodane 2018-03-02 (18:58) 10 miesięcy 20 dni 15 godzin i 25 minut temu
 
Przed nami weekend. Powoli z południowego wschodu (znad Morza Czarnego) zacznie docierać do nas nieco cieplejsza masa powietrza. Nadal jednak nad Polską utrzymywać się będzie mróz, ale już coraz mniejszy.

Sobota będzie pogodna i słoneczna na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Na pozostałym obszarze (na północny i wschodzie) dominować będą chmury i od czasu do czasu poprószy śnieg.

Będzie nieco cieplej niż w piątek, ale nadal w całym kraju będą utrzymywać się ujemne temperatury. W ciągu dnia termometry wskażą od -7 do -5 st. C na wschodzie kraju. Na zachodzie będzie trochę cieplej - od -3 do -1 st. C.

W niedzielę pogodnie i słonecznie będzie już praktycznie w całym kraju. Jedynie na krańcach wschodnich Polski będzie się mocnej chmurzyć i miejscami może poprószyć śnieg.

Znów odczujemy lekkie ocieplenie. W ciągu dnia termometry wskażą od -5 do -3 st. C na wschodzie kraju. Na zachodzie i południowym zachodzie kraju słupek rtęci będzie wskazywał wartości powyżej 0 st. c. od 1 do nawet 5 st. C.

Poniedziałek przyniesie dalsze ocieplenie. Ujemne temperatury utrzymają sie jedynie na północnym wschodzie. Tam termometry wskazywać będą od -3 do -1 st. C. Na zachodzie, południu i w centrum kraju będzie od 5 do 7 st. C.

Przez cały dzień na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie, dość słonecznie i bez opadów. Dopiero po południu na zachodzie Polski zachmurzy się i pojawią się słabe opady deszczu.

Polub WP Pogoda na Facebooku

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

POGODA W POLSCE
POGODA WEDŁUG TYPU:
Rss