Prognoza pogody na 25 października

WP | dodane 2017-10-24 (16:46) 1 rok 5 miesięcy 30 dni 23 godziny i 13 minut temu | 5 opinii
 
Jesienna słota nas nie opuszcza
W środę przez nasz kraj przemieszczać się będzie zarówno strefa ciepłego frontu atmosferycznego jak i zimnego. W ciągu dnia chłodniej będzie na wschodzie, cieplej w centrum i na zachodzie kraju. Dodatkowo na niebie zobaczymy sporo chmur z których miejscami popada deszcz.

25 października aurę w Polsce kształtować będzie zatoka niżowa. Przez cały dzień na przeważającym obszarze kraju dominować będą chmury i występować będą opady deszczu oraz mżawki. Najbardziej intensywnie popada w północnej i północno-wschodniej Polsce. Od zachodniej części woj. zachodniopomorskiego i pomorskiego przez Kujawy, Warmię i Mazury po Mazowsze i Podlasie spadnie od 5 do 15 litrów wody na metr kwadratowy.
Lepsza pogoda na południowym wschodzie i krańcach południowych kraju - tam deszczowe chmury dotrą dopiero wieczorem.

Synoptycy ostrzegają

Rano w południowo-wschodniej Polsce możliwe są silne zamglenia i lokalne mgły, które ograniczą widoczność do kilkuset metrów.
Dodatkowo w ciągu dnia na zachodzie, w centrum i na północny kraju okresami powieje silny wiatr. Wzdłuż wybrzeża porywy wiatru mogą osiągać 70 km/h. Na Bałtyku sztorm. Porywisty wiatr obniżał będzie temperaturę odczuwalną.

Duża różnica temperatur

W ciągu dnia termometry wskażą od 5 do 9 stopni Celsjusza na wschodzie kraju. Cieplej - od 10 do 14 stopni będzie w środkowym pasie kraju. Najwyższą temperaturę odnotujemy w zachodniej Polsce - tam od 15 do 17 stopni.

oprac. Adam Hrynkiewicz

Polub WP Pogoda na Facebooku

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Opinie (5)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
14
~Sceptyczna 2017-10-24 (22:21) 1 rok 5 miesięcy 30 dni 17 godzin i 38 minut temu

Przejrzałam,bo czytać chyba nie warto... wpisy na prognozie na 21.10...Jakie to... żenujące i płytkie...Tfu!!!!!!... Naprawdę...:///////...

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

POGODA W POLSCE
POGODA WEDŁUG TYPU:
Rss