Prognoza pogody na 14 października

WP | dodane 2017-10-13 (16:28) 5 miesięcy 10 dni 3 godziny i 12 minut temu | 15 opinii
 
Mimo wcześniejszych prognoz synoptyków, w sobotę jeszcze nie wszędzie będzie słonecznie. Obszar naszego kraju znajdował się będzie pomiędzy niżem znad Morza Norweskiego a wyżem znad Austrii. Wyż nadal będzie rozbudowywał się na północ, zatem już w niedzielę aura będzie dużo lepsza.

14 października przez cały dzień dość słonecznie i bez opadów będzie na południowym-zachodzie i południu kraju. Do południa na pogodę nie powinni narzekać także mieszkańcy centralnej i wschodniej Polski. Przelotne opady deszczu mogą wystąpić na północnym-zachodzie i północy Polski - od woj. zachodniopomorskiego i lubuskiego po Podlasie. Po południu w północnej, centralnej i wschodniej Polsce na niebie dominować będą chmury i od czasu do czasu słabo popada deszcz. W przerwach pomiędzy opadami mamy szansę na przejaśnienia i odrobinę chwil ze słońcem.

W całym kraju powieje silny wiatr, który w porywach będzie osiągał do 55 km/h. Mocnej powieje wzdłuż środkowego i wschodniego wybrzeża - do 65 km/h. Na środkowym i wschodnim Bałtyku sztorm.

W ciągu dnia termometry wskażą od 13 stopni na północno -wschodnich krańcach kraju do 19 stopni Celsjusza na południu i zachodzie Polski. Najchłodniej będzie na Podhalu i przedgórzu Bieszczadów. Najcieplej na południu woj. lubuskiego - tam nawet do 20 stopni.

W niedzielę tylko na Suwalszczyźnie będzie pochmurno. Tam też może przelotnie popadać. Na pozostałym obszarze kraju będzie pogodnie. Termometry wskażą od 14 stopni w okolicy Suwałk do 21 stopni na Dolnym Śląsku.

Od poniedziałku do czwartku będzie ciepło. Średnia temperatura wyniesie od 16 do 20 stopni. Na zachodzie i południu temperatura osiągnie nawet 23 stopnie. Od piątku zdecydowane ochłodzenie.

oprac. Adam Hrynkiewicz

Polub WP Pogoda na Facebooku

oceń
tak 2 100%
nie 0 0%

Opinie (15)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

41
9
K.och.anowski 2017-10-13 (21:08) 5 miesięcy 9 dni 22 godziny i 32 minuty temu

Nie ma to, jak w pieszczonym ostatnimi promieniami słońca lesie, wykochując śliczną pannę na mchu i sweterku, aż słychać głośnie klaskanie i falowanie, z największą rozkoszą trysnąć na jej cudownie wypięte do ostatnich promieni słońca, fantastyczne, jędrne pośladki. Czyż to nie wspaniałe chwile? Pozdrawiam śliczne panny z fantastycznymi tyłeczkami Kocham, kocham, kocham! Wszystkiego dobrego Ślicznym Pannom z urzekającymi pośladkami !!! :)

odpowiedz

pokaż 14 ukrytych odpowiedzi

POGODA W POLSCE
POGODA WEDŁUG TYPU:
Rss