Prognoza pogody na 13 września

WP | dodane 2017-09-12 (16:48) 4 miesiące 3 dni 15 godzin i 40 minut temu | 6 opinii
 
W środę Polska dostanie się pod wpływ niżu znad Morza Północnego i związanego z nim frontu atmosferycznego. Front ten będzie postępował od zachodu w głąb kraju. Przyniesie ze sobą deszczowe chmury, ale w kraju znajdziemy też miejsca, gdzie przez cały dzień będzie słonecznie.

13 września pogodnie i bez deszczu przez większość dnia będzie na krańcach wschodnich i południowo-wschodnich. Do południa słoneczna aura utrzyma się także na południu i w centrum Polski. Dużo gorsza pogoda czeka mieszkańców zachodnich województw - tam chmury na przemian przeplatać się będą ze słońcem. Od czasu do czasu popada przelotny deszcz. Po południu aura popsuje się w północnej, centralnej i południowo-zachodniej Polsce. Popada od Warmii i Pomorza przez Wielkopolskę, Kujawy, Mazowsze po Dolny Śląsk, Opolszczyznę i Śląsk. Dodatkowo w zachodniej i środkowej Polsce okresami powieje silny wiatr. Mocniej zawieje również wzdłuż Wybrzeża oraz w Sudetach. Na Bałtyku sztorm.

Nie za ciepło

W ciągu dnia termometry wskażą od 16 stopni na północy i zachodzie do 20 stopni Celsjusza w centrum, na wschodzie i południu kraju.

oprac. Adam Hrynkiewicz

Polub WP Pogoda na Facebooku

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Opinie (6)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
7
~Sceptyczna 2017-09-12 (20:13) 4 miesiące 3 dni 12 godzin i 15 minut temu

Bębni i dzwoni miarowo smętny deszcz i...lata wspomnienie zmywa...W marazmie zadowolenia spoczywa ziemia z brzemienia płodów swych uwolniona...Ochrypłym krzykiem wrona na dachu melancholię przyzywa...Jak dziewka niecierpliwa...jesień w kolory swe przystrojona u oddźwierzy już stoi...Teraz ona jest panią...Teraz ona w swoje odcienie świat cały ustroi...

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

POGODA W POLSCE
POGODA WEDŁUG TYPU:
Rss