Prognoza pogody na 10 października

WP | dodane 2017-10-09 (17:48) 1 rok 6 miesięcy 13 dni 10 godzin i 27 minut temu | 2 opinie
 
Wtorek w większości miast w Polsce przyniesie nam zmienną aurę. Kształtować ją będzie obszar obniżonego ciśnienia związany z niżami znad Estonii i Zatoki Fińskiej. Synoptycy wskazują wyraźnie: prawie wszędzie będzie padać.

Przez cały dzień na przeważającym obszarze Polski musimy liczyć się ze zmienną aurą. Najbardziej intensywne opady wystąpią na zachodzie i południu kraju. Do południa nie powinno padać w Wielkopolsce, na Kujawach i w woj. łódzkim. Po południu wypogodzi się na Mazowszu, Podlasiu, Lubelszczyźnie i w Świętokrzyskim.
W całym kraju okresami powieje silny wiatr, który w porywach może osiągać 45 km/h. Będzie on obniżał nam temperaturę odczuwalną. Wysoko w Tatrach należy spodziewać się przelotnych opadów śniegu i śniegu z deszczem.

Na razie dość chłodno

W ciągu dnia termometry wskażą od 8 stopni w północno-wschodniej Polsce do 13 stopni Celsjusza w centrum, na zachodzie i południu kraju. Nieco cieplej będzie w pasie od Legnicy po Wrocław - tam temperatura osiągnie 14 stopni. Chłodniej na Podhalu - tu zaledwie od 4 do 8 stopni Celsjusza.

Kiedy przestanie padać?

Jeszcze kilka dni musimy wytrzymać z deszczową i zimną aurą. Synoptycy jednak już teraz zapowiadają zmiany. Pogoda ma się znacząco poprawić w sobotę 14 października. Nad południową częścią Europy umiejscowi się centrum rozległego wyżu, który rozbudowywał się będzie na północ. Obejmie on również środkową część naszego kontynentu. Oznacza to dla nas napływ suchych i ciepłych mas powietrza z południa Europy. Opady zanikną, a w najbliższy weekend na zachodzie i południu Polski termometry mogą pokazać od 18 do 20 stopni. Ciepła aura będzie nam towarzyszyć przez kilkanaście dni.

oprac. Adam Hrynkiewicz

Polub WP Pogoda na Facebooku

oceń
tak 2 50%
nie 2 50%

Opinie (2)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

3
0
~Bert 2017-10-10 (08:21) 1 rok 6 miesięcy 12 dni 19 godzin i 54 minuty temu

Miliony zł w błoto -rano prognoza inna w południe inna i wieczorem inna.Może wreszcie nauczycie się poprawnie przewidywać pogodę chociaż na dzień naprzód ???? Na razie to czysta loteria i zgadywanie.Tak trudno korzystając z satelitów,stacji pogodowych w całej Polsce,komputerów i doświadczenia ludzi przewidzieć porządnie pogodę na parę dni ??? (nie wymagam tygodnia -bo to przekracza możliwości i wiedzę naszych synoptyków ) -ale dzień dwa ??

odpowiedz

3
2
~qwasik 2017-10-10 (03:38) 1 rok 6 miesięcy 13 dni i 37 minut temu

wróżenie z fusów....

odpowiedz

POGODA W POLSCE
POGODA WEDŁUG TYPU:
Rss