Ponad 40 śmiertelnych ofiar powodzi w Tajlandii

PAP | dodane 2017-01-15 (06:00) 2 lata 3 miesiące 6 dni 18 godzin i 8 minut temu | 1 opinia
 
Utrzymujące się w Tajlandii od wielu dni rzadko spotykane o tej porze roku intensywne opady i spowodowane nimi powodzie spowodowały już ponad 40 ofiar śmiertelnych - poinformowały władze. Prognozy meteorologiczne przewidują dalsze opady.

Powodzie na południu kraju zalały drogi, linie kolejowe i pola uprawne, w tym plantacje drzew kauczukowych niezbędnych do produkcji gumy. Jak poinformował Chatchai Promlert, rzecznik Departamentu Zapobiegania Klęskom Żywiołowym, skutki powodzi dotknęły już ponad 1,6 mln ludzi.

- Najgorsze jeszcze nie minęło. W nadchodzącym tygodniu spodziewamy się dalszych opadów. Tam gdzie woda ustępuje rozpoczęły się prace przy usuwaniu skutków powodzi - powiedział rzecznik.

Pora deszczowa w Tajlandii normalnie trwa od czerwca do listopada. Styczeń jest zazwyczaj słoneczny i ciepły inaugurując szczyt sezonu turystycznego. Jednak ostatnia pora deszczowa przedłuża się i trwa nadal.

Powodzie spowodowały już poważne straty w produkcji kauczuku, którego Tajlandia jest jednym z czołowych światowych dostawców. Ocenia się, że dostawy kauczuku będą w 2017 r. o co najmniej 10 proc. mniejsze. Prognozy te spowodowały już wzrost cen tego surowca na światowych rynkach.

(ah)

Polub WP Pogoda na Facebooku

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Opinie (1)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~OLO 2017-01-16 (15:25) 2 lata 3 miesiące 5 dni 8 godzin i 43 minuty temu

kiedy będzie mapka chemitaris? na WP

odpowiedz

POGODA W POLSCE
POGODA WEDŁUG TYPU:
Rss