Połamane drzewa, zalane ulice i piwnice w Poznaniu po kolejnej burzy

WP | dodane 2015-07-23 (13:50) 3 lata 8 miesięcy 29 dni 10 godzin i 17 minut temu
 
W nocy ze środy na czwartek nad województwem wielkopolskim znów przeszły burze, które najwięcej szkód spowodowały w Poznaniu, utrudniając poranny ruch w mieście.

Czwartkowa burza nie była tak groźna jak niedzielna nawałnica, która powalała drzewa i zrywała dachy, ale i tak strażacy mieli pełne ręce roboty.

- Do godz. 7 odnotowaliśmy ponad 100 interwencji, głównie w Poznaniu i powiecie poznańskim. Mniej więcej połowa dotyczyła połamanych konarów drzew, które spadały na ulice i chodniki. Na Głuszynie drzewo jedynie pochyliło się i oparło o samochód – wyjaśnia w rozmowie z Wirtualną Polską Tomasz Wiśniewski z wielkopolskiej straży pożarnej. – Te połamane konary to także skutek niedzielnej nawałnicy, która mocno osłabiła wiele drzew – dodaje.

Na szczęście tym razem obyło się bez rannych.

Druga połowa interwencji dotyczyła zalanych piwnic w budynkach i ulic. Intensywne opady deszczu spowodowały utrudnienia w ruchu ulicznym. Rano kierowcy w Poznaniu mieli problem z przejazdem m.in. na ulicach Baraniaka, Opolskiej, al. Niepodległości, Kobylepole i Królowej Jadwigi, gdzie przy skrzyżowaniu z ul. Górna Wilda deszczówka spływająca z góry naniosła tyle piasku, że zablokowała zwrotnicę i tramwaje musiały kursować objazdami.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? Wyślij nam zdjęcia. Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Twoim regionie.

(zk, msz, az)

Polub WP Pogoda na Facebooku

oceń
tak 1 100%
nie 0 0%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

POGODA W POLSCE
POGODA WEDŁUG TYPU:
Rss