Nareszcie będzie cieplej. Pogoda na trzy dni

Cumulus | dodane 2018-03-03 (12:07) 1 rok 17 dni 18 godzin i 42 minuty temu
 
Pierwszy śnieg w Polsce
Powoli żegnamy się z mrozem. Kolejne dni będą cieplejsze, słońce będzie wyglądać zza chmur. Trzeba jednak uważać na gołoledź.

Niedziela będzie pogodna i słoneczna. Nie spodziewamy się opadów. Jedynie na krańcach wschodnich Polski, jednak tylko do południa, będzie więcej chmur i miejscami poprószy słaby śnieg. Choć nadal będzie mroźno na wschodzie kraju, i tak odczujemy różnicę w temperaturze. W ciągu dnia termometry wskażą bowiem tam od -5 do -3 st C, a na zachodzie i południowym-zachodzie już od +1 do +4 st. C.

Co nas czeka po weekendzie? Ocieplenie. W poniedziałek, na przeważającym obszarze kraju, nie będzie padać. Jedynie w pasie wybrzeża będzie się mocnej chmurzyć i popada słaby śnieg z deszczem. Co więcej, mogą wystąpić też marznące opady powodujące na drogach niebezpieczną gołoledź. Ujemna temperatura - od -3 do -1 st. C - panować będzie tylko na północnym Polski. Z kolei do na zachodzie i na południu kraju termometry wskażą od +7 do +9 st. C.

We wtorek też będzie pogodnie, w miarę słonecznie i bez opadów. Mowa jednak o północy i w centrum kraju. Na południu pojawi się bowiem więcej chmur i miejscami popada słaby deszcz. W górach możemy spodziewać się natomiast deszczu ze śniegiem. Nadal na północnym-wschodzie kraju termometry wskażą ujemne temperatury - od -2 do -1 st. C. Na zachodzie i na południu kraju będzie cieplej - od 5 do 7 st. C.

Źródło: Cumulus

Polub WP Pogoda na Facebooku

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

POGODA W POLSCE
POGODA WEDŁUG TYPU:
Rss