IMiGW ostrzega. Alerty dla 12 województw

WP | dodane 2018-02-16 (09:48) 1 rok 2 miesiące 6 dni 18 godzin i 13 minut temu
 
Uwaga, kierowcy - będzie ślisko. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla 12 województw. Wszystko przez marznące opady.

Ostrzeżenia 1. stopnia obowiązują od godz. 7.30 w piątek do godz. 7:30 w sobotę. Wydano je dla województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Uważać powinni przede wszystkim kierowcy. "Prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącej mżawki powodującej gołoledź" - czytamy na stronie IMGW.

W wielu miejscach widoczność dodatkowo ograniczać będą mgły. Nie pomoże temperatura. Do Polski napływać będzie powietrze polarnomorskie i na termometrach zobaczymy od -2 stopni Celsjusza na krańcach północno-wschodnich przez 0 i 1 stopień w centrum do 4 stopni na zachodzie.

Ostrzeżenia 1. stopnia przewidują wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Zalecana jest ostrożność, śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Natalia Durman/WP

Polub WP Pogoda na Facebooku

Tagi: imgw
oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

POGODA W POLSCE
POGODA WEDŁUG TYPU:
Rss