Gwałtowne burze sparaliżowały Nową Zelandię

WP | dodane 2017-07-13 (09:26) 1 rok 8 miesięcy 7 dni 21 godzin i 1 minutę temu
 
Potężne burze, które wywołały ulewne deszcze ze śniegiem i huraganowe porywy wiatru dochodzące nawet do 160 km/h spowodowały chaos komunikacyjny w Nowej Zelandii. Tysiące ludzi zostało bez prądu. Z ruchu ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa wyłączono część lotnisk. Wezbrane rzeki spowodowały powodzie i osunięcia ziemi.

Wiejący z kierunku południowego silny wiatr nawiedził stolicę kraju Wellington, a następnie nawałnica przesuwała się na północ w kierunku Auckland - pisze agencja Reutera. Władze zostały zmuszone do zamknięcia wielu dróg w Auckland, największym mieście w kraju - informuje Reuters.Dziesięć osób zostało uratowanych z rosnących wód powodziowych, a ponad 300 domów zostało całkowicie zalanych wodą – poinformowała Straż Pożarna Nowej Zelandii.

10 tysięcy gospodarstw na Wyspie Północnej zostało pozbawionych energii elektrycznej na długie godziny. Kilka autostrad zamknięto, a połączenia promowe przez Cieśninę Cooka, między Wyspą Północną i Południową, zawieszono z powodu wysokich fal - podają nowozelandzkie media.

W kwietniu Nową Zelandię nawiedził cyklon, który spowodował śmierć jednej osoby. Ewakuowano wówczas obszary nadmorskie i okoliczne szkoły.

Opr. Adam Hrynkiewicz

Polub WP Pogoda na Facebooku

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

POGODA W POLSCE
POGODA WEDŁUG TYPU:
Rss