Ekolodzy wyjdą na ulice

PAP | dodane 2017-04-07 (10:23) 2 lata 17 dni 6 godzin i 9 minut temu
 
Organizacje ekologiczne w USA planują na 29 kwietnia protesty. "Marsze Klimatyczne" mają odbyć się w wielu miastach, w tym w Waszyngtonie. Protesty wymierzone będą przeciwko wprowadzonym przez Donalda Trumpa regulacjom dotyczącym ochrony środowiska.

W ciągu pierwszych 100 dni prezydentury Trump wprowadził szereg zmian, którym przeciwstawiają się ekolodzy. Cofnął przepisy wprowadzone przez prezydenta Obamę dotyczące standardów zużycia paliwa, zapowiedział znaczne obcięcie finansowania federalnej Agencji Ochrony Środowiska (EPA) i podpisał dekret o "niezależności energetycznej" wspierający sektor węglowy i wycofujący regulacje dotyczące Planu Czystej Energii Obamy.

Marsze mają być odpowiedzią ekologów na wprowadzane przez prezydenta USA Donalda Trumpa zmiany.

Rhea Suh, prezes Rady Obrony Zasobów Naturalnych (NRDC), powiedziała, że data marszy nie jest przypadkowa gdyż w zeszłym tygodniu Trump podpisał szereg katastrofalnych dekretów, które między innymi cofają Plan Czystej Energii poprzedniego prezydenta i stanowią atak na środowisko i zdrowie ludzkie. Dodała także, że prezydent planuje obciąć budżet EPA o 31 proc. i dał „zielone światło” projektom rurociągów Keystone XL oraz Dakota, które były wstrzymywane przez Obamę jako zagrażające środowisku i niepotrzebne.

W tym tygodniu organizacja NRDC uruchomiła portal internetowy mający pomóc aktywistom ekologicznym z całego kraju w organizacji lokalnych demonstracji na terenie USA.

22 kwietnia obchodzony jest natomiast "Dzień Ziemi". Z reguły to tego dnia odbywały się manifestacje mające zwrócić uwagę na problemy związane z ekologią.

Polub WP Pogoda na Facebooku

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

POGODA W POLSCE
POGODA WEDŁUG TYPU:
Rss