Co nas czeka po weekendzie? Prognoza na trzy dni

Cumulus | dodane 2018-03-04 (10:04) 1 rok 16 dni 20 godzin i 23 minuty temu
 
Woda będzie rozpuszczać lód
Wygląda na to, że pogoda przestaje płatać nam figle. Z każdym dniem będzie bowiem coraz cieplej. Najbliższy tydzień nie będzie jednak taki sam dla mieszkańców wszystkich części Polski. W niektórych miejscach będzie padał deszcz i śnieg.

W poniedziałek przez cały dzień będzie pogodnie i dość słonecznie. Wyjątkiem jest zachód Polski. Tam pojawią się chmury, będzie padał deszcz i deszcz ze śniegiem. Mieszkańcy wszystkich części kraju mogą spodziewać się wyższych temperatur - od -3 do -1 st. C na północnym-wschodzie oraz od +4 do+7 na zachodzie i na południu.

Wtorek będzie jeszcze cieplejszy. Na wschodzie Polski termometry wskażą od -1 do +1 st. C, a na zachodzie, w centrum i na południu od +7 do +7 st. C. Bez opadów, za to z dużym zachmurzeniem będze tylko na północnym-wschodzie Polski. Na pozostałym obszarze będzie padał deszcz, deszcz ze śniegiem i lokalnie samego śniegu. Co więcej, do południa w północno-zachodniej, środkowej i południowo-wschodniej Polsce należy spodziewać się opadów marznących, powodujących na drogach gołoledź.

Jeszcze cieplej będzie w środę. Termometry wskażą od +1 do +3 st. C na północy i od +4 do +8 st. C w centrum i na południu kraju. Jednocześnie w całym kraju będzie pochmurno. Możemy spodziewać się głównie opadów deszczu. Na północy Polski wystąpią jednak opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Na tym obszarze opady będą też intensywniejsze.

Ostrzeżenie dla kierowców: na drogach będzie ślisko.

Polub WP Pogoda na Facebooku

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

POGODA W POLSCE
POGODA WEDŁUG TYPU:
Rss