Będzie mocno wiało. Sprawdź prognozę na trzy dni

Cumulus Majik Wojciech | dodane 2018-03-17 (18:47) 1 rok 3 dni 11 godzin i 37 minut temu
 
Wiatr w porywach o prędkości nawet 60 km/h, a na południu zamiecie śnieżne - tak będzie wyglądał koniec weekendu. Na początku kolejnego tygodnia śniegu mogą spodziewać się mieszkańcy całej Polski.

W niedzielę przez cały dzień na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie, dość słonecznie i bez opadów. Jedynie na południu Polski (od południowej części Dolnego Śląska po Podkarpacie) dominować będą chmury i tutaj od czasu do czasu słabo popada śnieg. Na południu Polski na drogach będzie ślisko.

Synoptycy ostrzegają, że w całym kraju w niedzielę powieje porywisty wiatr, w porywach do 60 - 35 km/h, który na południu Polski powodował będzie lokalne zawieje i zamiecie śnieżne. W ciągu dnia termometry wskażą od -6, -5 st. C na południowym wschodzie do -3, -1 st. C w pasie środkowym kraju. Cieplej, do 1-2 st. C będzie w północnej Polsce.

W poniedziałek przez cały dzień na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie, dość słonecznie i bez opadów. Jedynie na krańcach południowo-wschodnich i południowych Polski (od Podkarpacia po Opolszczyznę) będzie się mocnej chmurzyć i tutaj od czasu do czasu poprószy słaby śnieg. Na południu i południowym wschodzie Polski drogi będą śliskie. Meteorolodzy prognozują duży kontrast temperatury: w ciągu dnia termometry wskażą od -5, -1 st. C na południu do 3-5 st. C w pasie środkowym i na północny kraju.

We wtorek przez cały dzień w naszym kraju panować będzie zmienna pogoda: więcej chmur, trochę przejaśnień i słonecznych chwil oraz od czasu do czasu przelotnie popada śnieg i śnieg z deszczem. Drogi będą śliskie. W ciągu dnia termometry wskażą od -4, -1 st. C na południowym wschodzie do 4-5 st. C na zachodzie kraju.

Źródło: Cumulus

Polub WP Pogoda na Facebooku

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

POGODA W POLSCE
POGODA WEDŁUG TYPU:
Rss