Bardzo ciepły weekend! Wiemy, gdzie będzie nawet +16 st. C

cumulus.wroc.pl | dodane 2018-03-09 (19:58) 1 rok 11 dni 11 godzin i 30 minut temu
 
Nad Polskę wędruje ciepły front. W sobotę będzie się przemieszczał od południowego-zachodu (Dolnego Śląska) w głąb kraju. W niedzielę większości Polski przyniesie już prawdziwie wiosenne temperatury. Będzie też sporo słońca.

- W sobotę będzie trochę chmur, ale miejscami widoczne przebłyski słońca. Spodziewamy się opadów, chociaż nie będą one zbyt intensywne. Od 3 do 5 stopni Celsjusza na Podlasiu, 6-9 st. C w centrum kraju, 11-12 st. C na południowym-zachodzie - mówi Wirtualnej Polsce Małgorzata Tomczuk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Synoptyk podkreśla, że jeszcze lepiej będzie w niedzielę. - Spodziewamy się zdecydowanie więcej słońca i mniej opadów. W zasadzie słaby deszcz możliwy tylko na wybrzeżu i w górach. 7-8 st. C na północnym-wschodzie, 10-14 st. C w centrum i nawet 15-16 st. C na Dolnym Śląsku - dodaje Tomczuk.

Tak wysokich temperatur nie było od dawna. Oznacza to, że zalegający w górach śnieg teraz zacznie topnieć. W niektórych regionach Polski może się to wiązać z zagrożeniami podtopień. IMGW prognozuje wydanie ostrzeżeń dla trzech województw: sobota (dolnośląskiego), niedziela (dolnośląskiego, małopolskiego i podkarpackiego).

Ostrzeżenie oznacza, że "przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia."

Kolejny tydzień od 12 marca rozpoczniemy z podobnymi temperaturami w całym kraju. W ciągu dnia termometry wskażą 5-9 st. C na północnym–wschodzie oraz 12-16 st. C na zachodzie, w centrum i na południu kraju. Prawdziwie słoneczna pogoda nadejdzie w drugiej połowie tygodnia.

Prognozy sugerują jednak, że to nie definitywny koniec tegorocznej zimy. W następny weekend (17-18 marca) spodziewane jest znaczące ochłodzenie. W niektórych miejscach temperatura ponownie może spaść poniżej zera.

Źródło: Biuro Prognoz Cumulus, IMGW

Polub WP Pogoda na Facebooku

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

POGODA W POLSCE
POGODA WEDŁUG TYPU:
Rss