wp.pl > pogoda
  Strona główna    Polska    Europa    Świat    Wiadomości    Pogoda dla żeglarzy 
 

 Wiadomości
Straż pożarna: ok. 1,5 tys. interwencji w ciągu doby
Po kilkudniowych intensywnych opadach deszczu sytuacja w kraju stabilizuje się. W ciągu ostatniej doby strażacy przeprowadzili około 1,5 tys. akcji - poinformował w piątek PAP rzecznik komendanta głównego straży pożarnej Paweł Frątczak.

Interwencje strażaków związane są przede wszystkim z wypompowywaniem wody z zalanych piwnic, ulic, usuwaniem połamanych przez nawałnicę drzew, podwyższaniem i wzmacnianiem wałów przeciwpowodziowych oraz udrażnianiem rowów melioracyjnych.

Według rzecznika najtrudniejsza sytuacja jest w województwie małopolskim oraz świętokrzyskim, gdzie strażacy usuwają rozlewiska, powstałe głównie na łąkach i polach, za pomocą pomp o dużej wydajności.

"W tej chwili sytuacja się stabilizuje. W wielu rejonach przestało już padać. Według prognoz meteorologicznych opady ustaną w piątek w godzinach wieczornych" - powiedział Frątczak.
PAP / 2010-09-03 (11:05)