Wyniki wyszukiwania dla: phil.
Świstak <span class="podswietl">Phil</span> zobaczył swój cień, zima będzie długa
PAP | dodane 2014-02-02 (14:15) 11 miesięcy 30 dni 10 godzin i 57 minut temu | 54 opinie

Słynny świstak Phil w miejscowości Punxsutawney w Pensylwanii wyszedł z norki i zobaczył swój cień, co oznacza, że zima, która dała się Amerykanom mocno we znaki, potrwa jeszcze sześć tygodni.

Świstak <span class="podswietl">Phil</span> może odetchnąć - nie pójdzie do więzienia za błędną przepowiednię
CNN Newsource/x-news | dodane 2013-03-28 (09:10) 1 rok 10 miesięcy 4 dni 16 godzin i 2 minuty temu | 2 opinie

Wygląda na to, że słynny świszcz Phil z Punxsutawney (Pensylwania, USA), który co roku przepowiada, czy zima będzie długa, czy krótka, może odetchnąć spokojnie – nie pójdzie do więzienia za mylną przepowiednię. 2 lutego, w Dzień Świstaka, Phil nie zobaczył swojego cienia i "oznajmił", że tegoroczna zima będzie krótka. Mimo nadejścia kalendarzowej wiosny śnieg pokrywa jednak większą część Stanów Zjednoczonych, a także Europę i dużą część Azji.

Świstaki zgodnie: wiosna niedługo
PAP | dodane 2013-02-02 (15:55) 1 rok 11 miesięcy 30 dni 9 godzin i 17 minut temu | 23 opinie

Szybkie nadejście wiosny w tym roku przepowiedział w sobotę, w Dniu Świstaka, gryzoń Phil z Punxsutawney w amerykańskim stanie Pensylwania. Zwierzątko nie zobaczyło swego cienia. Wczesną, lecz chłodną wiosnę przepowiedział także świstak stepowy Tymko II ze stacji biologicznej Uniwersytetu im. Karazina w Charkowie na wschodniej Ukrainie. Zgodnie z jego prognozą wiosna nadejdzie w połowie marca.

POGODA WEDŁUG TYPU:

Prognoza specjalna:

Rss