Wyniki wyszukiwania dla: aleja tornad.

Łowcy burz zarejestrowali powstawanie superkomórki burzowej - film
CNN Newsource/x-news | dodane 2014-05-20 (14:19) 3 lata 5 miesięcy 3 dni 11 godzin i 57 minut temu | 28 opinii

Okolice Wright i Newcastle, Wyoming, USA. Łowcy burz nagrali niezwykły film, na którym widać tworzenie się superkomórki burzowej. Zjawisko udało się zarejestrować w pobliżu Newcastle w stanie Wyoming, na zachodniej granicy tzw. Alei Tornad - pasa wzdłuż którego obserwuje się najwięcej trąb powietrznych. Superkmórki burzowe uznawane są za najgroźniejszą odmianę chmur burzowych. Mogą powodować potężne ulewy, grad, a nawet tornada.

Polska w samym centrum Alei <span class="podswietl">Tornad</span>!
WP.PL | dodane 2013-08-16 (09:38) 4 lata 2 miesiące 7 dni 16 godzin i 38 minut temu | 52 opinie

Aleja Tornad - z czym to pojęcie się kojarzy? Jak najbardziej słusznie ze Stanami Zjednoczonymi. Od Teksasu, przez Oklahomę, Kansas, Nebraskę i Iowę po Południową Dakotę ciągnie się strefa, w której późną wiosną bardzo często występują tornada. Okazuje się, że podobny obszar daje się wyodrębnić w Europie - w dużej mierze przez zmiany klimatu.

POGODA WEDŁUG TYPU:
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych Grupa Wirtualna Polska S.A z siedzibą w Warszawie (02-231) przy ul. Jutrzenki 137A, informuje, że jest administratorem dobrowolne podanych danych osobowych, ponadto informuje, że dane będą przetwarzane w celach marketingowych administratora danych, a użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawienia, a także usunięcia.
Rss