Prognoza pogody na 12 kwietnia

WP | dodane 2017-04-11 (17:25) 6 miesięcy 5 dni 20 godzin i 2 minuty temu | 1 opinia


W środę synoptycy zapowiadają sporo chmur na niebie. Aurę kształtować będzie układ niskiego ciśnienia znad południowej Skandynawii. Napłyną do nas nieco cieplejsze, ale wilgotne masy powietrza pochodzenia atlantyckiego.

Poranek będzie pogodny tylko na wschodnich obrzeżach kraju. W ciągu dnia w całej Polsce na niebie dominować będą chmury, z których popada deszcz. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu. W północnej części kraju (w zachodniopomorskim i pomorskim) opady okresami będą nieco intensywniejsze - tam spadnie od 5 do 15 litrów wody na metr kwadratowy.

Uwaga na porywy wiatru

W całej Polsce powieje silny wiatr, który w porywach osiągać będzie prędkość do 55 km/h, a w pasie wybrzeża porywy sięgną 70 km/h. Wiatr obniżał nam będzie temperaturę odczuwalną. Na Bałtyku sztorm.

Będzie chłodno

W ciągu dnia termometry wskażą od 7-9 stopni w północnej Polsce do 10-13 stopni Celsjusza w południowej części kraju.

Jaka pogoda na święta?

Z aktualnych prognoz wynika, że podczas Świąt Wielkiej Nocy w naszym kraju panować będzie zmienna aura z przelotnymi opadami deszczu. Będzie chłodno. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą: - w sobotę od 10 do 14 stopni - w niedzielę od 6 do 11 stopni - w poniedziałek na termometrach zboczymy zaledwie od 5 do 9 stopni Celsjusza.

oprac. Adam Hrynkiewicz

Polub WP Pogoda na Facebooku


Opinie (1)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Sceptyczna rozweselona... 2017-04-12 (16:31) 6 miesięcy 4 dni 20 godzin i 56 minut temu

No i...zadyma!...Bez zywiciela to i pasozyt sie nie utrzyma!...;DDD...Kochany ...komo i inne pawiany...Moze swiat polityki dla Was teraz do komentarzy odkryty?!...Oooo...Rany!!!...;)))...

odpowiedz

POGODA W POLSCE
POGODA WEDŁUG TYPU:
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych Grupa Wirtualna Polska S.A z siedzibą w Warszawie (02-231) przy ul. Jutrzenki 137A, informuje, że jest administratorem dobrowolne podanych danych osobowych, ponadto informuje, że dane będą przetwarzane w celach marketingowych administratora danych, a użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawienia, a także usunięcia.
Rss