Prognoza pogody na 11 sierpnia

WP | dodane 2017-08-10 (16:30) 3 miesiące 10 dni 18 godzin i 22 minuty temu | 3 opinie


W piątek burze na przeważającym obszarze kraju są nieuniknione, jednak cały dzień nie będzie lało. Nadal w całej Polsce będzie upalnie. Synoptycy ostrzegają przed gwałtownymi zjawiskami pogodowymi.

11 sierpnia nadal w wielu miejscach będzie bardzo słonecznie. W godzinach porannych zachmurzyć się może jedynie na Podlasiu, Dolnym Śląsku i w woj. lubuskim. Jednak około południa na Podlasiu pogoda szybko się poprawi i do końca dnia będzie tam już słonecznie. Niestety - na Dolnym Śląsku i w woj. lubuskim nadal będzie się chmurzyć, popada przelotny deszcz i zagrzmi.
Po południu opady i burze pojawią się również na Opolszczyźnie, w Wielkopolsce oraz w woj. zachodniopomorskim i w pomorskim.

Synoptycy ostrzegają

Piątek będzie kolejnym dniem, kiedy zjawiska burzowe będą miejscami bardzo gwałtowne. Towarzyszył im będzie silny wiatr przekraczający w porywach 80 km/h. Lokalnie intensywnie popada i sypnie gradem. Na pograniczu Dolnego Śląska i Opolszczyzny oraz w Wielkopolsce mogą pojawić się lokalne trąby powietrzne.

Upalnie, ale nie wszędzie

Nad centralną i wschodnią Polskę napływać będzie upalana masa powietrza zwrotnikowego, natomiast nad zachodnią część kraju z północnego zachodu zacznie już docierać chłodniejsze powietrze. Upalnie będzie w centrum i na wschodzie, chłodniej na zachodzie. W ciągu dnia termometry wskażą maksymalnie od 23 stopni na zachodzie do 32 stopni Celsjusza na wschodzie kraju. Gorąco będzie w pasie środkowym Polski - tam termometry w cieniu wskażą nawet 38 stopni.

oprac. Adam Hrynkiewicz

Polub WP Pogoda na Facebooku


Opinie (3)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

4
0
~Jaś ... 2017-08-11 (00:29) 3 miesiące 10 dni 10 godzin i 23 minuty temu

Nie mamy już podglądu radarowego burz , mogliśmy dokładnie śledzić ich przemieszczanie się nad Polską... Na stronie UE ; radarEU.cz Polska jest białą plamą... BRAWO. Ostrzeżenia typu "możliwe burze" możecie sobie wsadzić do ......

odpowiedz

4
0
~mk 2017-08-10 (20:17) 3 miesiące 10 dni 14 godzin i 35 minut temu

w takim razie obejrzę lepszą pogodę u konkurencji

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

POGODA W POLSCE
POGODA WEDŁUG TYPU:
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych Grupa Wirtualna Polska S.A z siedzibą w Warszawie (02-231) przy ul. Jutrzenki 137A, informuje, że jest administratorem dobrowolne podanych danych osobowych, ponadto informuje, że dane będą przetwarzane w celach marketingowych administratora danych, a użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawienia, a także usunięcia.
Rss