Prognoza pogody na 5 października

WP | dodane 2017-10-04 (18:15) 19 dni 7 godzin i 56 minut temu
 
W czwartek deszczową aurę kształtować będzie głęboki ośrodek niżowy, którego centrum znad zachodniej Polski przemieszczać się będzie na wschód. Wraz z niżem po niebie wędrować będą ciemne chmury. Dodatkowo synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem.

5 października w ciągu dnia na obszarze całej Polski będzie pochmurno i deszczowo. Najwięcej opadów wystąpi w pasie północnym kraju, gdzie w ciągu dnia spaść może od 15 do 27 litrów wody na metr kwadratowy. Nad samym morzem możliwe są burze.

Uwaga na silny wiatr!

Od godzin południowych w pasie centralnym i południowym Polski wzrośnie prędkość wiatru. Będzie on osiągał w porywach do 110 km/h. W górach może wiać jeszcze szybciej - do 140 km/h. Tak duże porywy wiatru mogą przyczynić się do wielu zniszczeń - od łamania konarów drzew przez zrywanie linii energetycznych po uszkodzenia dachów. Wychodząc rano z domu zamknijmy okna. Dla bezpieczeństwa nie parkujmy samochodów pod drzewami i bilbordami reklamowymi.

Będzie chłodno

Do Polski z północnego-zachodu napływać będzie chłodniejsza i wilgotna masa powietrza. W ciągu dnia termometry wskażą od 10 stopni na wschodzie do 14 stopni Celsjusza na zachodzie kraju.

W piątek pogoda będzie podobna - nadal będzie silnie wiało a do tego solidnie popada. Spokojniejsza aura zawita do nas dopiero w sobotę. Wiatr zelżeje, ale opady w wielu miejscach pozostaną.

oprac. Adam Hrynkiewicz

Polub WP Pogoda na Facebooku

oceń
tak 1 100%
nie 0 0%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

POGODA W POLSCE
POGODA WEDŁUG TYPU:
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych Grupa Wirtualna Polska S.A z siedzibą w Warszawie (02-231) przy ul. Jutrzenki 137A, informuje, że jest administratorem dobrowolne podanych danych osobowych, ponadto informuje, że dane będą przetwarzane w celach marketingowych administratora danych, a użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawienia, a także usunięcia.
Rss